Co dává Netflix, Showtime nebo Voyo? Kinobox nabízí program streamů a přidá 550 filmů zdarma

Kinobox, Kinobox, Kiiinooobox! Značka s ikonickou znělkou slaví 30 let a filmovým fanouškům naděluje praktický přehled streamovacích platforem.

Michal MančařMichal Mančař

kinobox_1
0Zobrazit komentáře

Je tenhle film na Netflixu? Nebo na HBO? Co nového dávají na Amazon Prime Video? A kde si pustím oblíbený film staršího data? Přehršel streamovacích platforem k jinak zábavnému sledování filmů a seriálů přidává špetku otravy. Mezi služby, které v době streamovací chtějí suplovat přehledný papírový televizní program, se nově zařazuje i český Kinobox. A přidá i něco navíc.

Značka Kinobox patří k filmům přesně třicet let. Co začalo jako zábavný pořad o filmech s nezapomenutelnou znělkou na České televizi v roce 1993, se postupem času proměnilo ve webový portál Kinobox.cz. Ten kulaté výročí oslavuje velkou změnou nejen designu svého webu. Chce se totiž stát přehledným rozcestníkem pro předplatitele různých streamovacích služeb – a sám stovky filmů ke streamování zdarma nabídne.

Na novém Kinoboxu si uživatelé mohou zvolit právě ty streamy, které si předplácejí, a jejich obsah jednoduše vyhledávat a filtrovat. Odpadá tak nutnost procházet jednotlivé platformy zvlášť. Kinobox jich sleduje jednadvacet, nechybí největší hráči jako Netflix nebo Disney+, české Voyo, iVysílání nebo Prima Plus a KVIFF TV, ale ani méně rozšířené služby jako Rakuten či Starmax.

V době, kdy si lidé předplácejí často i půl tuctu různých streamů, může být jejich přehled shromážděný na jednom místě celkem praktickou pomůckou. Navíc obohacený o možnosti zúžení výběru podle žánrů nebo dostupnosti českých titulků a dabingu. Podobné funkce nabízí například servery JustWatch nebo Filmtoro.cz, do jisté míry třeba i ČSFD. Kinobox.cz se však chce v několika ohledech odlišit, například by měl pracovat s vkusem diváka.

„Lidé často hledají filmy v různých online seznamech jen podle hodnocení. A podle toho se rozhodují. To však příliš neodpovídá realitě, protože se každému líbí něco jiného. Naší ambicí je tento návyk změnit a v budoucnu doporučovat uživatelům Kinoboxu obsah na základě jejich osobních preferencí,“ popsal plány šéf projektu Radim Horák.

550 filmů zdarma je prý jen začátek

Kinobox přidává také zkušenosti z patnácti let provozu filmového webu, tvorba redakce vedené kritikem Kamilem Filou samozřejmě zůstává. Ke zpravodajskému obsahu a personalizovanému programu nicméně přibude ještě něco navíc. Při rozkliknutí některého filmu či seriálu z databáze Kinoboxu návštěvník standardně uvidí odkaz na služby, kde se zrovna dané dílo nachází – ale v případě vybraných filmů také možnost rovnou si je zadarmo přehrát.

Do konce dubna má takto být bezplatně (respektive s nutností zhlédnout reklamu) v nabídce 550 filmů a další mají přibývat. „Jsou to vybrané filmy od distribučních společností Aerofilms, Bontonfilm a Magic Box, licenci na ně máme na rok, ale dá se automaticky prodloužit,“ popsal Horák. Zároveň dodal, že je možné, že se zapojí i další distribuční společnosti.

old-tv-street

Přečtěte si takéBlockbustery i velké umění. Toto je přehled streamovacích služeb v ČeskuBlockbustery, kvalitní televize a velké umění. Toto je přehled streamovacích služeb v Česku

Předělávku Kinoboxu do nové podoby s online přehrávačem mělo na starosti vývojářské studio Elevup a podle Horáka vyšla na jednotky milionů korun. Prostředky vynaložené na filmová práva ředitel firmy nespecifikoval. Kultovní značka Kinobox je od roku 2020 v rukou zakladatele Livesportu Martina Hájka, který jej koupil od producenta a režiséra Petra Vachlera.

Už tehdy přitom Hájek nastínil velké plány, které se v mírně pozměněné míře nyní realizují. „Vytvoříme komplexní databázi audiovizuálních děl, která komukoli na míru usnadní orientaci v nepřeberné nabídce filmů a pořadů. Kinobox v budoucnu obohatíme o streaming televizního vysílání,“ prohlásil před třemi lety.