Coworkingový obr Spaces přichází do Prahy. Do půl roku otevře čtyři budovy a bude největším hráčem v Česku

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

spaces-narodni4-min

Foto: Spaces

Sdílené prostory coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

0Zobrazit komentáře

WeWork, HubHub, Impact Hub, Business Link. V České republice rostou v poslední době coworkingové prostory doslova jako houby po dešti a přestože v lesích a hájích už možná pomalu houbařská sezona končí, v pražských ulicích rozhodně ne. Do hlavního města přichází další velký coworkingový hráč v podobě Spaces, který otevřel svou první pobočku na Národní třídě.

Spaces představují skutečně těžkou váhu. Patří totiž do skupiny IWG, která v loňském roce utržila přes 2,5 miliardy liber při čistém zisku přes 105 milionů liber a provozuje také například síť Regus, a je tak součástí mezinárodní sítě, jež dnes čítá 3 300 office center v tisíci městech ve 110 zemích světa. Ostatně kancelářské prostory Regus již v Česku známe a nyní přichází moderní coworkingový prostor, který konkuruje firmám zmíněným v úvodu.

Vůbec první pobočka Spaces vyrostla v samotném centru Prahy, odkud můžete přes ulici dohlédnout právě do konkurenčního WeWorku a jen pár set metrů dál je i nedávno otevřený druhý HubHub. Spaces si v Praze vybrali budovu Albatros, která stojí přímo na Národní třídě, a z celkových deseti pater tu coworkingové prostory zaujmou osm podlaží.

spaces-narodni12-min

Foto: Spaces

Coworkingové prostory Spaces v Praze na Národní třídě

V řeči čísel to znamená, že se Spaces rozprostřou na více než 3 500 tisících metrech čtverečních a nabídnou přes 400 pracovních míst. Jak je u moderních coworkingů zvykem, vedle samotných kancelářských prostor tu nechybí ani relaxační zóny, tělocvična, kavárna či bistro. Unikátní výhled na stověžaté město pak nabízí budova ze své střechy, odkud je vidět doslova na celou Prahu.

Přestože se jedná o honosný prostor, který si co do velikosti ani vybavení nezadá s již otevřenými coworkingy od WeWorku, HubHubu či Business Linku, pro Spaces to je teprve začátek. Už v listopadu plánuje IWG otevřít druhou pobočku v Karlíně a v dalších měsících přibudou také budovy na Smíchově a Pankráci, které rovněž ponesou značku Spaces.

lilium-jet2-min

Přečtěte si takéStartup Lilium provedl úspěšný letecký test okřídleného elektrického taxi. Lidi chce převážet už za pár letStartup Lilium provedl úspěšný letecký test okřídleného elektrického taxi. Lidi chce převážet už za pár let

„V následujících měsících otevřeme další Spaces v karlínském Nile House a smíchovském komplexu Smíchoff. Chybět nebudeme ani ve finančním centru Prahy, na Pankráci. Zde otevřeme krásné coworkingové prostory v projektu Parkview,“ říká Karel Pelán, jenž řídí rozvoj Spaces v České republice a na Slovensku.

spaces-narodni1-min

Foto: Spaces

Střešní terasa coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

Všechny čtyři pobočky mají být otevřeny zhruba do půl roku a výsledkem bude, že Spaces v Praze nabídnou coworkingové prostory o celkové rozloze 15 tisíc metrů čtverečních. Tím se bezpečně stanou největším poskytovatelem coworkingu v České republice, což byl titul, který dosud držel Impact Hub. Po loňském propojení s K10 se rozprostřel do 7 700 metrů čtverečních, ale to nyní Spaces hravě překonají.

Jelikož již IWG v Česku prostřednictvím některých svých značek působí přes dvacet let, tuzemský trh velmi dobře zná, a proto se nebálo zainvestovat rovnou do čtyř nových poboček. O tom, že by je nedokázali naplnit, se Spaces nebojí. Vícero pobočkami na hlavních pražských tepnách, kde se soustředí nejvíce firem a aktivit, chce svým klientům zajistit variabilitu. Někteří chtějí být přímo v centru, jiní zase potřebují dojíždět autem, a tak raději zvolí třeba Pankrác.

Karel Pelán pro CzechCrunch prozradil, že první pobočka na Národní třídě je aktuálně naplněna zhruba z 50 procent, ale poptávka je prý velká a v jednání jsou další firmy, které chtějí coworkingové prostory využívat. „Pro nás je optimální stav, když prostory naplníme z 85 procent. V tu chvíli vše vychází finančně a zároveň máme flexibilitu, když se například potřebuje nějaká firma rozšířit nebo chce naše prostory krátkodobě využívat někdo nový,“ vysvětluje Pelán.

spaces-narodni7-min

Foto: Spaces

Kancelář v coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

Spaces nabízí hned několik variant členství, které jsou šité na míru jak jednotlivcům, tak firmám, a může být v nich buď sdílení společných stolů a pracovních prostor, zasedacích místností, ale pochopitelně i privátních kanceláří. Jelikož mají Spaces po světě stovky poboček, lze je s příslušným členstvím rovněž využívat, což se hodí lidem, kteří za prací hodně cestují. Navíc do sítě patří třeba i zmíněný Regus a další prostory od IWG.

V Česku navíc podle všeho Spaces ani otevřením čtvrté pobočky v průběhu příštího roku neřeknou poslední slovo. Karel Pelán nevylučuje další expanzi, a to ani do jiných, menších měst, kde by mohl dávat moderní coworkingový prostor smysl. Například s Regusem již je firma v Brně či Ostravě, ale na řadu mohou přijít i ještě menší města, kde Spaces zvažují možnost franšíz.

spaces-narodni8-min

Foto: Spaces

Prostory coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni6-min

Foto: Spaces

Kancelář v coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni5-min

Foto: Spaces

Kancelář v coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni10-min

Foto: Spaces

Zasedačka v coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni9-min

Foto: Spaces

Zasedačka v coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni3-min

Foto: Spaces

Střešní terasa coworkingu Spaces v Praze na Národní třídě

spaces-narodni11-min

Foto: Spaces

Pohled na Národní třídu ze střechy nového coworkingu Spaces v Praze

Diskuze (0)

Novinka

Anonym