Cristiano Ronaldo dobyl i Instagram a Radovan Vávra se spojil s tvůrcem projektu Xixoio. Čtěte zprávy týdne

Filip HouskaFilip Houska

weekly130222

Foto: Nike / CzechCrunch

Fotbalista Cristiano Ronaldo a finančník Radovan Vávra

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace zásadních článků, které jsme za minulý týden publikovali. Hned na úvod se podíváme na jedno spojení, které v posledních dnech hýbe českým internetem – finančník Radovan Vávra se totiž spojil s tvůrcem hojně skloňovaného kryptoprojektu Xixoio, Richardem Watzkem.

Dále se podíváme na Instagram, respektive na Cristiana Ronalda, který jako první člověk na této sociální síti pokořil hranici 400 milionů sledujících, díky čemuž může navýšit své příjmy, a také si popíšeme příběh jednoho z nejznámějších tiktokerů světa, jenž se proslavil pouhým gestem rukou a sarkastickým výrazem.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Chcete každou neděli ráno shrnutí článků jako první?


Zprávy týdne

Futurama se vracíDobré zprávy vespolek – letíme znovu do Nového New Yorku. Legendární seriál Futurama se vrátí v nové série, na které budou pracovat původní autoři i dabéři.

Samsung odhalil nový telefon: Steve Jobs by nad ním nejspíš pořád ohrnoval nos, jako když představoval první iPhone, ale Samsung věří, že ovládání telefonů stylusem má smysl. Je tady nový Galaxy S22 Ultra.

Voyo jde proti Netflixu a HBO: Před rokem znal Voyo každý desátý Čech. Teď už každý druhý. Online videotéka televize Nova rozjela mohutnou kampaň a ta funguje – služba už má statisíce předplatitelů a předhonila HBO GO.

⚡ Temelín ve virtuální realitě: „Vstupujete do místa s potenciální radioaktivitou. Je nutné se převléknout,“ říká průvodce po jaderné elektrárně Temelín. Vyměnit musí celý mundúr, návštěvníka se to ale netýká. ČEZ totiž zve na unikátní prohlídku ve virtuální realitě.

Wałachovi překonali dobročinný rekordAdam, Mariusz a Valdemar Wałachovi, kteří založili firmu na džusy Relax a peníze vložili třeba do Rohlíku, otřásli světem české filantropie. Rozjeli rodinnou nadaci a do vínku jí dali majetek za 1,8 miliardy korun.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Richard Watzke se spojuje s Radovanem Vávrou, jeho firma plánuje získat peníze přes blockchain projektu Xixoio

Cristiano Ronaldo je první člověk, který má 400 milionů sledujících na Instagramu. Za fotku si řekne i přes 30 milionů

Z továrny k obřím celebritám. Khaby Lame i beze slov přitahuje davy a svým ironickým gestem dobývá TikTok

Další metro pro hlavní město? Praha Sobě chce prověřit vybudování okružní linky metra O


Partner newsletteru

Na 30 odborníků představuje více než 40 architektů, autorských dvojic či skupin, které v letech 1958–1989 razantně zasáhly do dějin československé architektury. Dva svazky o bezmála 1 400 stranách jsou pevným stavebním základem pro narovnání vztahů mezi širokou veřejností a stigmatizovanou architekturou předrevolučních desetiletí. Kniha Architektura 58–89, které je CzechCrunch mediálním partnerem, je právě v předprodeji.


Návod, jak neprat ukradené bitcoiny. Za mřížemi skončila rapperka, která si říkala krokodýl z Wall Street

Zanedbané místo pod magistrálou čeká velká proměna. Praha představila záměr, jak zpříjemnit křižovatku U Bulhara

Mark Zuckerberg pohrozil, že vypne Facebook a Instagram pro všechny Evropany. Na paniku je ale ještě brzy

Nová pražská lanovka bude mít své architekty ještě letos. Soutěž zastřeší studio, které pracuje i na Pražské tržnici


Doporučujeme

CC Watch: Mladá Galadriel cítí příchod zla. Amazon odhalil první fotky a detaily děje svého seriálového Pána prstenů

Elon and The Musks: Muskův satelitní opasek kolem Země se zahušťuje. Starlink kazí astronomům fotky vesmíru a může ohrozit jejich práci

Diskuze (0)

Novinka

Anonym