David Beckham předal Instagram ukrajinské doktorce i test Toyoty Hilux. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný přehled zásadních zpráv za uplynulý týden.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-8

Foto: Komers Real/Flickr / Toyota

David Beckham a Toyota Hilux

0Zobrazit komentáře

Je tady neděle, tedy čas na rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Na úvod začneme zajímavou formou pomoci Ukrajině od legendárního fotbalisty Davida Beckhama, který předal své účty k sociálním sítím doktorce z Charkova, aby ukazovala, v jakých podmínkách musí v těžce ostřelovaném městě rodit ženy. Rovnou vyzval i k zakoupení speciálních přístrojů pro tamní novorozence.

Pokračujeme velkým testem Toyoty Hilux, u které jsme zjišťovali, zda pick-up „po americku“ dává smysl také pro české rodiny. Od aut zamíříme do tajuplného světa NFT, a to rovnou s velkým fanouškem digitálních sběratelských předmětů Petrem Márou. V neposlední řadě připomeneme naši novou vizi, která přichází s aktualizovaným webem CC.cz.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Načítám formulář...


Nejzásadnější zprávy týdne

Zemřel autor formátu GIF: Říkáte gif, nebo džif? Autor populárního formátu GIF Stephen Wilhite v tom měl jasno. Svět se nyní se skromným mužem se zálibou ve stavění vláčků, do kterého by málokdo řekl, že ovlivní celý internet, musel rozloučit.

?? Nové povinnosti pro Google či Apple: Jestliže už teď si Evropská komise často došlápla na americké technologické giganty, v budoucnu pro to bude mít ještě obsáhlejší mandát.

? Mikroplasty v lidské krvi: PET lahve, igelitové tašky, ale i textil za sebou zanechávají malé částečky. Vědci nyní tyto mikroplasty poprvé objevili v lidské krvi, kde mohou mít nebezpečné účinky.

?? Příchod Ukrajinců je pro Česko příležitost: Na přicházející Ukrajince se lze dívat jako na pomoc české ekonomice i místnímu trhu práce. Nová pravidla totiž znamenají vhodnější podmínky pro všechny, tedy i kvalifikované pracovníky.

? Lék na rakovinu: Jaderná chemička Martina Benešová se podílela na vývoji léku proti pokročilé rakovině prostaty. Americký úřad nyní schválil jeho použití a přípravek Novartis Pluvicto tak začne pomáhat pacientům.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


David Beckham předal svůj Instagram ukrajinské doktorce. Ukazuje i děsivé podmínky, ve kterých v Charkově rodí ženy

Ve Státech standard, u nás rarita. Dává pick-up smysl i jako rodinný vůz? Toyota Hilux nás překvapila

Tvůrci NFT opičáků Bored Ape jsou marketingoví mágové. Může se zrodit nový Facebook, říká Petr Mára

Představujeme nový CzechCrunch, který nabídne vše, co zajímá moderního člověka


Partner newsletteru:


Zamilovali si víno, a tak si koupili vinici ve Francii, aneb český příběh o čirém nadšení pro hrozny

Internet od Muska dává Ukrajincům v noci oči. Přes Starlink likvidují ruské tanky i spící vojáky

Křetínský s Tkáčem investují stamiliony do atrakcí ve virtuální realitě. Češi s nimi zamíří do světa

Inflaci jsme si vyrobili sami trhem práce a fiskální politikou, říká ekonomka Eva Zamrazilová


Blížící se akce

S nynější náročnou situací vyvstává následující otázka: Jak na komunikaci s lidmi v době války? Na to se zaměříme v panelové diskuzi speciálního charakteru s hosty ze společností jako Soulmio a Productboard. Celou diskuzi proložíme především příklady, co funguje týmům ve zmíněných firmách.


Doporučujeme

? Elon & The Musks: Tvůrce etherea štvou znuděné opičky za miliony. S NFT jdou podle něj kryptoměny špatným směrem

? CC Watch: Noční můra ve Stranger Things. Tvůrci seriálu mluví o blížící se čtvrté řadě a ukázali nové záběry