Děčínské IT studio Filipa Molčana popluje pod vlajkou holdingu M2C. Firmy spolupracují dlouhodobě

M2C koupí reaguje na rostoucí poptávku po technologických řešeních. Firma, která zaměstnává lidi s různým druhem postižení, s tím má pomoct.

Jiří BlatnýJiří Blatný

filipmolcan

Foto: Filip Molčan

Podnikatel Filip Molčan, zakladatel IT studia Good Sailors

0Zobrazit komentáře

Děčínské vývojářské studio Good Sailors, kde pracují lidé s různým postižením, vyvíjelo aplikace pro firmy jako KPMG, Innogy, RWE, PRE nebo M2C. Právě poslední jmenovaný holding M2C nyní po osvědčené spolupráci softwarovou firmu Filipa Molčana kupuje. Reaguje tím na rostoucí vlnu poptávek svých zákazníků po moderních technologiích.

Společnost Good Sailors zakladatele Filipa Molčana, orientovaná na oblast IT konzultací a vývoje aplikací, se stane součástí českého holdingu M2C. Konkrétně se zařadí pod značku Innovis, která je součástí holdingu a pomáhá klientům zvýšit efektivitu provozu budov, díky čemuž snižuje náklady. Firma Good Sailors je navíc dlouholetým partnerem M2C – v minulosti spolupracovaly třeba na vývoji interních systémů i na externích projektech.

„V Innovis řešíme velkou poptávku po technologických řešeních na míru. Spojení s Good Sailors rozšíří týmy našich vývojářů, získáme větší kapacity pro naše zákazníky, zlepšíme tím naše služby a zkvalitníme naše produkty,“ uvádí František Leiter, technický ředitel značky Innovis.

Molčan k tomu doplňuje: „Věřím, že propojení s Innovis nám pomůže dodávat unikátní produkty a řešení pro zákazníky po celém světě a zároveň zvětšit dopad našich sociálních aktivit, kterým se dlouhodobě věnujeme.“ Softwarové studio, které Molčan založil v Děčíně, funguje jako sociální podnik a většina jeho zaměstnanců jsou lidé s nějakým druhem postižení.

Aplikace vyvíjejí pro firmy jako KPMG, Innogy, RWE, M2C nebo PRE. Společnost se také pyšní oceněními za digitální inovace od Googlu – a mimo jiné má také ocenění Firmy roku, Odpovědné firmy roku i TOP 100 inovátorů Evropy podle Financial Times.