Designové hračkářství má bavit nejen děti, ale i jejich mámy. Ryze ženský projekt otevřel v Karlíně

Kouzelné hračkářství má novou pobočku v Karlíně. Kouzla ze svého názvu vypustilo, zato čaruje uvnitř. Nový concept store je dílem designérek.

Eliška NováEliška Nová

Creammy

Foto: Adriana Fialová

Creammy je nový obchod Kouzelného hračkářství

0Zobrazit komentáře

Před několika lety otevřely hračkářství a začaly dovážet zboží pro děti i jejich mámy, které nebylo jinak na trhu dostupné. Tým Kouzelného hračkářství má v soupisce samé ženy, a tak není divu, že pro návrh svého nového obchodu si přizvaly ženské studio Atelier Monday. Designový hračkářský concept store se v Praze 8 otevřel letos v polovině ledna.

Ke dvěma pobočkám na Smíchově a také jedné na Vinohradech přibyla do rodiny Kouzelného hračkářství také jedna v pražském Karlíně. Konkrétně v rekonstruovaném objektu Tulipa. Ve svém jméně kouzla už nenese, protože tentokrát se jmenuje Creammy, zato čaruje uvnitř.

„Jde o prostor, který si užijí nejen děti, ale především samotné maminky. Mohou tak svoje potomky klidně nechat doma a zavzpomínat na svoje vlastní dětská léta,“ přibližuje Atelier Monday. Ten se specializuje na interiéry bytů, stejně tak ale i prodejen a právě concept story. Na svém kontě už má například obchod lokální kosmetické značky Beloved.

Studio pro prodejnu hračkářství vybralo oblé tvary a pracovalo také s motivem dětských malůvek. „Dětský svět vyjadřujeme formou objektů různých tvarů, které balancují v prostoru a působí, jako by byly příliš velké, trochu nepatřičné umístěné, ale zároveň překvapují a trochu fascinují, ať jste dítě nebo dospělý,“ líčí spoluzakladatelka Atelieru Monday Tereza Ptáček.

creammy

Foto: Adriana Fialová

Designérky zvolily světlé barvy, kromě krémové například i mintovou

Název dostal obchod podle dominantní krémové barvy, kterou doplňuje pudrová a mintová. A vzhledem k tomu, že jde o děti, nemůže chybět ani čokoládová. Dohromady vytváří přívětivý prostor, ve kterém se mají zákaznice i jejich děti cítit dobře.

Pudrové a krémové jsou police, mintová byla použita na prodejní pult, který je obložený keramickým obkladem. Čokoládové je pak například křeslo. Dominantou prostoru je zavěšená instalace připomínající růžové obláčky, které jsou dílem studia Lappa, jež na konceptu spolupracovalo s designérkami.

„Dětskou tvořivost neopomíná ani vybavení prodejny. Svítidla kombinují rozličné struktury od vroubků až po pomyslné perličky, které mohou připomínat dětskou hru s modelínou,“ říká druhá ze spoluzakladatelek Anna Hamerská.

Kouzelné hračkářství založily Linda Šamánková a Kateřina Jonášová. Ve svých obchodech se snaží nabízet výrobky, které mají kvalitní design a také nezatěžují životní prostředí. Kromě hraček prodávají také oblečení a doplňky.

„Náš karlínský projekt pro nás představuje nový směr. Kouzelné hračkářství se mění v designový rodinný concept store,“ popisují nový karlínský obchod majitelky.

creammy-4

Foto: Adriana Fialová

U stropu levitují objekty připomínající růžové obláčky

Diskuze (0)

Novinka

Anonym