Desítky milionů do kvalitního vzdělávání. Ondřej Kania s novým investorem posílí byznys i v zahraničí

Filip HouskaFilip Houska

kania

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Ondřej Kania, spoluzakladatel a výkonný ředitel JK Education

0Zobrazit komentáře

Poskytování kvalitního vzdělávání je pro českou skupinu JK Education alfou a omegou. Proto provozuje několik soukromých škol a pomáhá nejen tuzemským talentům se dostat na prestižní zahraniční univerzity. Ve skupině spoluzakladatele Ondřeje Kanii se přitom v posledních týdnech odehrály velké změny, které přinesly nového investora.

Poté, co Ondřej Kania získal JK Education zcela do svých rukou, a to od investiční společnosti Espira Investments, našel si poměrně rychle nového partnera. Svůj vzdělávací byznys bude dále rozvíjet s finanční skupinou J&T, která do firmy vstupuje v roli minoritního akcionáře.

J&T prostřednictvím fondu JTFG Fund I SICAV (jehož investory jsou fond J&T Arch Investments a J&T Banka) nakoupilo v JK Education třiadvacetiprocentní podíl. Podle našich informací by se mělo jednat o investici v řádech středních až vyšších desítek milionů korun, byť přesnou částku nechtějí strany komentovat.

„Ondřej Kania je prototypem mladého podnikatele, který se po studiích v zahraničí vrátil s jasnou vizí. Dnes stojí v čele dynamické vzdělávací skupiny s mezinárodním přesahem,“ komentuje Adam Tomis, investiční ředitel J&T Finance Group SE a člen investičního výboru J&T Arch Investments.

„Narůstající poptávka po kvalitním vzdělávání, dosavadní růst a výsledky skupiny JK Education i škálovatelnost jejího byznys modelu byly těmi hlavními důvody pro vstup do pro nás zcela nového segmentu. Navíc vedle finanční atraktivnosti jsme se stali součástí projektu, který formuje budoucí lídry naší společnosti,“ dodává Tomis.

Důvodů, proč finanční skupina J&T do JK Education vstoupila, může být několik. Vedle toho, že je skupina Ondřeje Kanii dlouhodobě v zisku a za minulý školní rok měla dosáhnout obratu pod hranicí 110 milionů korun, mohla být ve hře i skutečnost, že v právě začínajícím školním roce by mělo v rámci JK Education studovat více než sedm stovek studentů.

Důležitým bodem je i působení vzdělávací skupiny v zahraničí, konkrétně v Chorvatsku, kde otevřela svou školu letos v únoru. „V Chorvatsku jsme začali se zhruba dvaceti studenty na střední škole a čekáme, že v dalším školním roce se počet studentu zvýší na čtyřicet až padesát. Zvažujeme i doplnění střední školy o základní školu,“ říká Kania pro CzechCrunch.

Kania věří, že vstupem skupiny J&T bude moci čerpat její know-how a pomůže celému JK Education k rozvoji nejen existujících projektů, ale také při identifikaci a zejména realizaci nových příležitostí. „Díváme se na příležitosti v západní Evropě, případně na příležitosti v oblasti vysokého školství,“ dodává.

V současném školním roce chce JK Education cílit na tržby okolo 135 milionů korun. O dalších plánech mluvil Ondřej Kania i v našem podcastu.