Do těchto pěti startupů dal ředitel poradenské společnosti Partners přes 100 milionů korun

Petra Borkovce začaly zajímat startupy a několik jich teď pomáhá rozjet. Generální ředitel a předseda představenstva finančně poradenské společnosti Partners, jednoho z největších hráčů na trhu s finančními produkty, celkově investoval do pěti projektů více než 100 milionů z vlastních zdrojů.

Jeho první investice byla do gamingu, z jednorázové podpory tvůrců hry Brány Skeldalu na portálu Startovač vznikla dlouhodobá spolupráce. Sám jako dítě u snad nejznámější české RPG hry strávil hodiny a hraní se věnuje ve volném čase dodnes, už se svými dětmi. Proto se stal investorem v Napoleon Games a legendární česká RPG díky tomu získala mobilní verzi a nyní čeká na své třetí pokračování.

apiary-prague-office-h

Přečtěte si takéČeský startup Apiary získává investici přesahující 166 milionů Kč

dungeons05-2

Borkovcovo nadšení je zároveň asi tím jediným, co spojuje 5 startupů ve skupině Brno Investment Group (BIG), kterou na zprostředkování a podporu svých investic založil.

“Kdo mě zná, tak ví, jak se dokážu zapálit pro skvělý projekt, všechny bych je chtěl hned realizovat. Nakonec ale vybírám podle lidí, kteří stojí v jejich čele, a také dle oblastí, které jsou mou srdeční záležitostí. Tedy dobré jídlo, cestování, počítačové hry…“

Největší BIG startup není technologický, ale jde o řetězec prodejen a bister s poctivými potravinami a pokrmy My FOOD Market. Konkurent obchodů jako Grunt a Sklizeno spolkl největší část peněz – má vlastní kuchyně, pekárnu, výrobnu těstovin, cukrářskou výrobu i řeznictví a zrárnu masa.

Screen Shot 2015-08-26 at 15.58.27

Asi nejzajímavějším Borkovcovým venture je online cestovatelský projekt Travelove, který už expanduje i do Velké Británie. Propojuje cestovatelské nadšence a místní, kteří zajišťují kompletní program na míru v dané lokalitě, a turistu vezmou třeba i na večeři k sobě domů. K tomu dostává každý klient svého offline tištěného průvodce, kde je úplně vše: přesné adresy a mapky, tipy, itinerář, kontakty, lístky na atrakce. Cílovkou jsou ti, co nenávidí plánované zájezdy a chtějí autentický zážitek, ale už vyrostli ze spaní na zemi.

Poslední dva projekty jsou hardwarové: PanConnect vyrábí boxy do kancelářských stolů a PanLiving jde podobnou cestou jako Google s termostaty Nest – vyvíjí chytré ovládání pro celý dům.

U pěti projektů Borkovec ale nekončí, další tři jsou prý ve fázi vývoje. Zároveň Borkovec vystoupí jako speaker na říjnovém Startup Summitu. Vypadá to, že je na startupové scéně nový hráč.