Dvě Češky spouští zábavné kurzy programování pro děti makeITtoday

Filip HouskaFilip Houska

makeittoday-klara-stouracova-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Klára Štouračová a Silvie Zeman, spoluzakladatelky makeITtoday

0Zobrazit komentáře

Programování již dávno není synonymem počítačových introvertů s omezenou sociální schopností. Z této činnosti se nyní stává trend, který se prolíná všemi typovými a věkovými kategoriemi, ve kterých mají své místo i děti, jež jsou vlivem digitální doby a chytrých zařízení této disciplíně vystavovány mnohem více než doposud. Podobně to vnímají i Silvie Zeman a Klára Štouračová, které stojí za projektem makeITtoday.

Jejich vizí je naučit osmileté až dvanáctileté děti programovat ve vizuálním jazyku Scratch – v jednom z nejrozšířenějších dětských programovacích jazyků, který má sloužit jako základ pro další rozvoj. Pomoci k tomu mají kreativní a zábavné kurzy pod vedením kvalifikovaných lektorů.

num1

Přečtěte si takéNumWorks je moderní školní kalkulačka na bázi open source, kterou si lze naprogramovatNumWorks je moderní školní kalkulačka na bázi open source, kterou si lze naprogramovat

Po zvládnutí jazyka Scratch budou mít děti možnost přesedlat na lekce se zaměřením na Python nebo HTML, tedy jazyky používané například pro tvorbu webových stránek i složitějších webových aplikací. Tyto lekce jsou však zatím ve fázi příprav.

„Kromě programování se děti v kurzech naučí prezentovat své projekty ostatním, diskutovat o nich a pracovat v malých týmech. Zdaleka nejde jen o to připravit děti na uplatnění v technologických firmách, ale dát jim základ pro budoucí výzvy skrz informatické myšlení,“ říká ke koncepci spoluzakladatelka makeITtoday Klára Štouračová.

scratch_090617x1

Registrace jsou již spuštěny

Harmonogram kurzů je sestaven na šestnáct 75minutových lekcí, které od 2. října do 26. ledna budou jednou týdně probíhat na pražské Letné. Výuka má být vedena jak v češtině, tak i v angličtině, a to za celkovou cenu 5 040 Kč, respektive 1 400 Kč měsíčně.

Bližší informace o registracích jsou k dispozici na webových stránkách projektu.