Elon Musk na Twitteru omylem zveřejnil své osobní telefonní číslo

Filip HouskaFilip Houska

elonmusk

Šéf Tesly Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Technologický vizionář, miliardář a podnikatel stojící za společnostmi jako Tesla, SpaceX nebo The Boring Company Elon Musk se na svém Twitteru postaral o zajímavé faux pas. Porušil totiž jedno z klíčových nepsaných pravidel sociálních sítích.

Během včerejšího dne odpovídal Musk na tweet Johna Carmacka, CTO společnosti Oculus a tvůrce legendárních her Doom, Quake nebo Wolfeinsten 3D. To by nebylo nic nevšedního, jelikož Musk bývá na svém Twitteru poměrně aktivní, nicméně ta nejkurioznější část spočívá v tom, že v odpovědi omylem zveřejnil i své osobní telefonní číslo, protože mu nabízel, ať si zavolají.

1D12113B-5050-40BB-B7F2-F9AA065F0418

Přečtěte si takéČínský e-shop Alibaba bude pro prodej aut využívat obří automatČínský e-shop Alibaba bude pro prodej aut využívat obří automat

Tweet pochopitelně ihned smazal, ale i tak si toho potenciálně stačila všimnout jeho takřka 17milionová základna sledujících. A jak bývá v dnešní digitální době zvykem, byly pořízeny screenshoty. (Pro ochranu Muskova soukromí však zveřejňujeme pouze tweet s rozmazaným číslem.)

4319F344-780A-4045-8E44-59B31A82E0DD

Reportér ze serveru CNBC mimo jiné zkusil na jeho číslo zavolat, avšak místo Muskova hlasu uslyšel pouze hlasovou schránku s nápaditou znělkou ze hry God of War, konkrétně:

„By the Gods you’ve done it. Somehow you’ve found your way here to me. I offer you my congratulations and my respect.”

Tento originální a trefný text lze volně přeložit jako:

 „U všech bohů, ty jsi to dokázal. Nějak sis našel cestu, jak mě kontaktovat. Nabízím ti mé gratulace a můj respekt.“

Foto: Flick (Heisenberg Media; Thomas Hawk)