Elon Musk potvrdil, že již za necelých 10 dní představí první nákladní automobil Tesly

teslatruck

Fotografie možného úniku podoby nákladního automobilu Tesly.

0Zobrazit komentáře

O prvním nákladním automobilu, který Tesla v pozadí chystá, jsme slyšeli mnohokrát již v průběhu roku. Na začátku dubna bylo navíc ohlášeno oficiální odhalení prvního konceptu na konec září – v září přesunuto na konec října a poté znovu přesunuto na listopad. Jak je vidno, termíny má někdy Tesla trochu na štíru, nyní již ovšem známe finální datum, kdy bude novinka odhalena.

Tím je 16. listopadu, což potvrdila přímo Tesla ve své tiskové zprávě zaslané novinářům. Prozatím toho o nákladním automobilu mnoho nevíme, jediné známé informace jsou předpokládaný dojezd 482 kilometrů na jedno nabití a část designu, která byla odhalena již začátkem roku v jednom z tweetů Elona Muska.

invision

Přečtěte si takéPrototypovací platforma pro designery InVision získává investici ve výši 100 milionů dolarůPrototypovací platforma pro designery InVision získává investici ve výši 100 milionů dolarů

Dost pravděpodobně se nákladní automobil dočká i jistých autonomních funkcí, které by dovolovaly soupeřit na trhu se startupy jako Otto nebo Starsky Robotics, jenž se snaží o automatizaci nákladní dopravy. To potvrzuje i jednání s několika úřady v USA, při kterých Tesla žádala o povolení na testování autopilota.

teslatruck

Fotografie možného úniku podoby nákladního automobilu Tesly.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym