Elon Musk prozradil, čím se zabývá jeho laboratoř na výzkum umělé inteligence

Michal BenatzkyMichal Benatzky

musk
0Zobrazit komentáře

Elon Musk není jen výkonným ředitelem průkopnických společností Tesla a SpaceX. Mimo tyto významné aktivity totiž před nedávnou dobou založit vlastní neziskovou laboratoř na zaměřenou na výzkum umělé inteligence. Musk se totiž netají svou obavou, že by pokročilá umělá inteligence mohla v budoucnu ohrozit lidstvo. Hlavním cílem jeho neziskovky nazvané Open AI tak je přispět k výzkumu takové pokročilé umělé inteligence, která bude lidstvu přínosem.

Doposud jsme ale nevěděli, čím konkrétně se Open AI zabývá. Nyní však spoluzakladatel a technologický ředitel laboratoře prozradil serveru Tech Insider podrobnější informace. Open AI se tak údajně zabývá výzkumem technologií, které by počítačům umožňovaly plnit úkoly na základě vlastních zkušeností z minulosti.

j

Přečtěte si takéRaketa Falcon 9 poprvé úspěšně přistála na mořské plošině! (video)Raketa Falcon 9 poprvé úspěšně přistála na mořské plošině! (video)

Zjednodušeně se tedy dá říct, že umělá inteligence, kterou Muskova laboratoř vyvíjí, učí počítače chovat se jako člověk. Stejnou technologii ostatně použila také divize Googlu Alpha Go, když programovala počítač, který jako první dokázal porazit člověka v pro stroje neuvěřitelně komplikované hře Go.

Open AI dále prozradila, že ačkoliv ještě zdaleka nejsou u konce, jsou už pokroky výzkumu viditelné. Snahou společnosti je údajně stvořit počítač, který bude sledovat svět, kterému se bude učit rozumět.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym