Eshop VašeČočky.cz v roce 2015 utržil 600 milionů Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

VaseCockycz_homepage
0Zobrazit komentáře

Internetový obchod VašeČočky.cz, který patří mezi největší internetové prodejce kontaktních čoček, má za sebou další úspěšný rok. V roce 2015 totiž podle posledních informací tento eshop vygeneroval tržby ve výši 600 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

Podle provozovatelů obchodu k tomu přispěl i fakt, že VašeČočky.cz v tento rok expandovaly do dalších zahraničních zemí, konkrétně pak do Řecka a Rumunska.

tomascupr

Přečtěte si takéRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanziRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanzi

„Uspět v rámci Evropské unie není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Například německý trh je velmi protekcionistický a zákazníci se dost liší od těch českých. A expanzi do Polska jsme nakonec zavrhli, protože jsou tam příliš nízké ceny a vysoká konkurence,“ vysvětluje ředitel VašeČočky.cz Jiří Urban.

Nejnovějším trhem, na který se obchod nyní pouští je pak Bulharsko. Právě i to by mělo pomoct s letošním cílem vyrůst z pohledu tržeb o dalších 20 %.

„Do Bulharska jsme vstoupili, protože je to podobně jako Rumunsko rychle rostoucí trh. Nákupy na internetu jsou zde na vzestupu a my chceme být u toho,“ dodává Jiří Urban.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym