Fintech startup TransferWise získává ohromných 280 milionů dolarů a valuaci kolem 1,6 miliard

transferwise

Zakladatelé britského startupu TransferWise, jehož hodnota loni překročila 1,6 miliard dolarů.

0Zobrazit komentáře

Pokud jste někdy převáděli platby ze své české banky do zahraničí nebo naopak přijímali jakékoliv zahraniční transakce, určitě víte, že jeden z největších problémů je nejen cena převodu, ale i aktuální kurz. To vlastně dalo za vznik britskému fintech startupu TransferWise, který je v rámci online rozhraní schopen nabídnout zafixovaný kurz a převody již do 1-2 dní v mnoha měnách, včetně české koruny.

TransferWise nyní získává na další expanzi svých služeb masivních 280 milionů dolarů, v přepočtu asi 6,1 miliardy korun a posouvá svoji valuaci na přibližně 1,6 miliard dolarů. Celkově již startup vybral od investorů 397 milionů dolarů a mezi investory se objevili například Richard Branson, Andreessen Horowitz či fond Old Mutual Global Investors.

skypepr

Přečtěte si takéSkype oficiálně vypustil nový design pro desktopovou aplikaci ve světlé i tmavé verziSkype oficiálně vypustil nový design pro desktopovou aplikaci ve světlé i tmavé verzi

Nové prostředky chce startup s 800 lidmi využít především na expanzi na asijský trh. Původní zaměstnanci TransferWise navíc poprvé v 6 letech získali možnost prodat své akcie. Na začátku příštího roku se mimo jiné společnost pustí do vlastních debetních karet v Británii a zbytku Evropy, podobně jako jiné startupy jako třeba Revolut, informuje Bloomberg.

transferwise3

Foto: TransferWise

Diskuze (0)

Novinka

Anonym