Google chystá zcela novou podobu Androidu, která brzo ovládne celou vaší domácnost

Giant Google Android statue with puppy and cupcake

This giant version of the Android mobile phone platform mascot sits outside a Google office building. „Cupcake“ is the code name of the latest Android software release, and it showed up when Cupcake was released. The puppy is an off-the-shelf piece by Finnish designer Eero Aarnio.

0Zobrazit komentáře

Asi nikoho už nepřekvapí, že se Google pod novou mateřskou společností Alphabet pouští do všemožných pokusů, jak opět prohloubit svojí nadvládu nad trhem. Nedávno to bylo třeba ohlášení předplatné služby pro YouTube s označením Red, nativní nahrávání obrazovky přímo v Android aplikacích nebo blokování flashe v prohlížeči Google Chrome.

Na rok 2017 ale chystá pravděpodobně nejzásadnější věc v posledních letech – kompletně zruší samostatný systém Chrome OS a integruje ho přímo do Androidu, takže bude schopen běžet na jakémkoliv zařízení. První náhled nové podoby systému by se mohl objevit již v průběhu příštího roku.

apple-spaceship

Přečtěte si takéApple, Google, Microsoft a dalších 10 firem investuje 3,4 bilionů korun do záchrany ovzdušíApple, Google, Microsoft a dalších 10 firem investuje 3,4 bilionů korun do záchrany ovzduší

Chrome OS od začátku fungoval na trochu jiné bázi – využívá minimum funkcí z klasické plochy a veškerou pozornost soustředí přímo na webový prohlížeč, ve kterém se spouští aplikace. Ze strany Googlu pak dává tento krok jednoznačný smysl, protože kromě mobilních zařízení může naplno ovládnout i uživatelská rozhraní v automobilech, televizích nebo chytrých hodinkách.

Je to podobný princip, jaký zvolil Microsoft pro svůj nejnovější operační systém Windows 10 a vždy měl jasnou výhodu, nemusel se nijak omezovat výkonem. Tahle výsada už mu po změně ale nezůstane, protože i Google rozběhne svůj systém na jakémkoliv notebooku, včetně jejich vlastních chromebooků, které disponují slabším výkonem, informuje WSJ.

win8

foto: toasty/Flickr