Google prý zvažuje nákup zkomírajícího Yahoo

marissa
0Zobrazit komentáře

Yahoo si í přes svou nynější šéfku, Marissu Mayer, uštědřilo během posledních let několik problémů, které pramení z neuvážených nákupů ve snaze posunout Yahoo na úroveň Googlu. Snahy se dvakrát nepovedly a proto Yahoo již od února kouká po partnerovi, který by byl ochoten odkoupit jeho webový byznys, tedy včetně hlavního vyhledávače. Jeho cena se odhaduje na přibližně 8 miliard dolarů.

Jako první se s nabídkou ozval Verizon vlastnící portál AOL, s tím, že účastnit se aukce překvapivě odmítl například Microsoft, Comcast nebo americký operátor AT&T. Včera ovšem přišla prostřednictvím serveru Bloomberg informace o tom, že by mohla mít zájem jedna z nejhodnotnějších firem, Google, která po loňském roce patří pod nově vzniklou skupinu Alphabet.

bezrealitky

Přečtěte si takéSkupina Rockaway Jakuba Havrlanta získává podíl v realitním serveru Bezrealitky.czSkupina Rockaway Jakuba Havrlanta získává podíl v realitním serveru Bezrealitky.cz

Ať už to vše dopadne jakkoliv, nejlepší pocit z toho může mít samotná Marissa. Pokud se opravdu obchod podaří a na své pozici již nebude třeba, dostane totiž příjemný bonus v podobě tříročního platu v minimální výši 894 milionů korun. Pokud bude mezitím vyhozena, přijde si minimálně na třetinu z toho.

Foto: jdlasica/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym