Nový projekt Grils od Ambiente už na portálu Fundlift.cz vybral přes 3,9 milionu Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

ambi
0Zobrazit komentáře

Společnost AMBI CZ, která se v Česku podílí na provozu sítě gastronomických podniků Ambiente asi netřeba představovat. Firmě, která stojí za úspěšnými podniky jako Café Savoy, Naše Maso, Eska, Lokál, Bokovka nebo La Degustation Bohême Bourgeoise, se totiž ze sebe podařilo v průběhu let vybudovat zřejmě nejvýznamnějšího hráče na českém gastro trhu a zároveň auru toho, že téměř na cokoliv sáhne, se promění ve zlato.

Nyní se Ambiente, respektive nová společnost AMBI GRIL, s.r.o, které Ambiente poskytne především know-how a další servisní služby, podílí na vzniku dalšího ambiciozního podniku Grils v Karlíně, který se jak už název tak trochu prozrazuje, zaměří na koncept kuřat opékaných na ohni.

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family

Přečtěte si takéAmazon kupuje za 13,7 miliardy dolarů prémiový řetězec s potravinami Whole FoodsAmazon kupuje za 13,7 miliardy dolarů prémiový řetězec s potravinami Whole Foods

Grils povedou manažerky z podniků Ambiente, konkrétně šéfkuchařka a manažerka řeznictví Naše maso Markéta Libánská a manažerka Lokálu Hamburk Dominika Flecková, s tím, že jejich cíl je jednoduchý: vybudovat profesionální tým o několika málo lidech, kteří se budou věnovat grilování, vyvíjení nových receptů a pečování o hosty.

grils

Hlavním produktem Grils je pak grilované české kuře s chutí po ohni, na kterém se připravuje, s tím, že nad ohněm se budou připravovat i přílohy a dezerty jako například pečené ovoce.

„Nápad otevřít si podnik s grilovanými kuřaty se mi zrodil v hlavě zhruba před rokem při cestách po Mexiku. Tam jsem v jednom zapadlém přístěnku ochutnal zdánlivě obyčejné kuře s bramborami a chtěl jsem tenhle skvělý zážitek přenést i k nám,“ říká o novém konceptu Tomáš Karpíšek, spolumajitel společnosti AMBI CZ, s.r.o., která Grils poskytuje know-how a další servisní služby.

A minimálně na internetu projekt zatím nesmírně zaujal, jelikož na crowdfundingovém portálu Fundlift, kam Grils zamířilo s cílem získat financování, se mu v podstatě během pár dnů podařilo získat částku ve výši 3 900 304 od 96 investorů, s tím, že nejvyšší investice od jednoho konkrétního investora se vyšplhala na 501 tisíc Kč.

Cílem tvůrců je pak ve výsledku získat alespoň 5 milionů Kč, výměnou za 3leté dluhopisy s úrokovou sazbou 5,5 % a pololetní výplatou úrokových plateb.

Samotné finance pak poslouží především k vybavení interiéru a pořízení kuchyňských a chladicících technologií.

Crowdfundingovou kampaň najdete zde.

grils-b

Koncept bistra

Diskuze (0)

Novinka

Anonym