¡Hala Madrid! LEGO uvádí stavebnici fotbalového stadionu Santiago Bernabéu, kde hraje Real Madrid

Filip HouskaFilip Houska

santiago-bernabeu-lego

Foto: LEGO

Santiago Bernabéu, stadion fotbalového Realu Madrid

0Zobrazit komentáře

Jen stěží byste ve Španělsku hledali ikoničtější fotbalový stadion než ten, na kterém hraje Real Madrid. Svatostánek fanoušků jednoho z nejúspěšnějších klubů planety se nyní může dostat i na vaše poličky, a to ve formě stavebnice. LEGO totiž takzvaný Estadio Santiago Bernabéu navrhlo z kostiček. A jak je u něj zvykem, znovu jde o detailně provedený kousek.

Jakmile LEGO loni v srpnu představilo model Camp Nou, stadionu fotbalové Barcelony, fanoušky madridského „Bílého baletu“ logicky nepotěšilo. Přece jen je Barça odvěkým rivalem Realu, což mnohokrát oba týmy potvrzovaly v mnohdy vyostřených vzájemných zápasech. Nyní ovšem tradiční firma z dánského Billundu vyjde vstříc i druhé straně – a nabídne jí přesně 5 876 kostiček.

Z nich si hračičkové mohou postavit čtrnáct centimetrů vysokou a čtyřiačtyřicet centimetrů širokou repliku Estadio Santiago Bernabéu, který letos v prosinci oslaví 75 let od otevření. Nebudou jí chybět jak autenticky vypadající tribuny s modrými sedačkami, tak vzor trávníku, transparenty Realu Madrid, čtyři ikonické věže, tunely nebo ukazatel skóre.

„Real Madrid je jedním z nejpozoruhodnějších fotbalových klubů v historii, a proto bylo ztvárnění stadionu Santiago Bernabéu obohacujícím zážitkem. Autenticita a smysl pro měřítko jsou při tomto ztvárnění klíčovými faktory, aby stavitelé mohli skutečně pocítit atmosféru tohoto oslnivého a rozlehlého stadionu,“ říká designér firmy Milan Madge.

Fajnšmekři pak mohou stadion zkoumat i „zblízka“, a to díky možnosti rozdělit model napůl, díky čemuž se podívají do útrob této legendární arény. Novinka se začne prodávat 1. března a na oficiálních stránkách firmy bude stát 9 199 korun. V prodeji je stále také barcelonský Camp Nou, který je o 500 korun levnější.

santiago-bernabeu-1

Foto: LEGO

Pohled na stadion Realu Madrid z kostiček LEGO