Inženýr z Googlu si pro sebe sestrojil vlastní chytré zrcadlo

Michal BenatzkyMichal Benatzky

zrcadlo
0Zobrazit komentáře

Softwarový inženýr Googlu Max Braun na svém blogu uvedl, že mu nestačila současná nabídka zrcadel a tak se rozhodl, že si sestrojí své vlastní. A to zejména proto, že žádné z nich nenabízelo prvky, které do své koupelny vyžadoval, zatímco součástky se daly podle jeho slov sehnat snadno a tak se pustil do návrhu svého vlastního zařízení.

Výsledný produkt se skládá z obřího displeje a ovladače, přes který lze ovládat, co se na reflexní ploše právě zobrazuje. Max tak může hned po probuzení vidět vedle svého obličeje aktuální datum, čas a předpověď počasí na následujících 24 hodin. Ve spodní části obrazovky se navíc také zobrazují aktuální zprávy.

bubble

Přečtěte si takéDigitální agentura Bubble zakládá vlastní produkční ateliérDigitální agentura Bubble zakládá vlastní produkční ateliér

Nikoho asi nepřekvapí, že chod tohoto působivého zrcadla obstarává operační systém Android. Zručný tvůrce však říká, že jeho výtvor ještě zdaleka dokončen není. Podle jeho slov by na obrazovku ještě rád přidal také informace o dopravě, poznámky nebo hlasového asistenta Google Now.

Jelikož se jedná o soukromý projekt zaměstnance Googlu, zrcadlo v nejbližší době na pultech obchodů logicky očekávat nemůžeme. Ale kdo ví, třeba se tento futuristický nápad zalíbí i samotnému Googlu a začne na podobném systému také pracovat.

Foto: Max Braun/Instagram

zrcadlo-1

pocasi

zrcadlo-2

1-hw0Lo3qKjSPuWqTIm3j3sQ