Jak investovat do akcií a jak správně vybrat investiční byt? Dozvíte se na workshopech na Money Makeru

Inspirace i praktické rady. Vše, co člověk potřebuje, aby začal investovat a vydělávat, na jednom místě. Nenechte si ujít naši investiční konferenci.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

money-maker-2023-seminare

Foto: CzechCrunch

Štěpán Hájek a Robert Johnson na Money Makeru poradí s investicemi do akcií i bytů

0Zobrazit komentáře

Na potřebě investovat své vydělané peníze a nenechat je jen tak ležet na bankovních účtech se dnes již většina lidí shodne. Mnohdy pak ale přichází krok číslo dva – tedy vybrat, do čeho a jak vlastně investovat. V době mobilních aplikací je snazší než kdy dříve si třeba z pohodlí gauče koupit akcii své oblíbené firmy. Jiní volí tradičnější způsob a kupují byty, které se jim pak zhodnocují v čase. Jak ale správně vybrat akcii nebo nemovitost, aby se vám investice vyplatila? Také o tom budou specializované workshopy na naší investiční konferenci Money Maker, která se koná v úterý 21. listopadu.

V hlavní části velké investiční konference vystoupí mimo jiné Marek Dospiva, Ivana Tykač, Tomáš Čupr nebo Tamara Kotvalová. Její součástí jsou ale také specializované semináře, na nichž půjdeme ve vybraných tématech více do hloubky. O tom, jak začít s investicemi do akcií a co při jejich výběru sledovat, promluví známý akciový analytik Štěpán Hájek ze společnosti XTB. Pokud chcete investovat do nemovitostí a rádi byste věděli, na co si dát pozor, pak byste neměli minout workshop Roberta Johnsona, který se na reality specializuje ve společnosti UlovDomov.

Jak se na workshopy přihlásit? Je to jednoduché. Musíte mít vstupenku na Money Maker a přihlásit se pod záložkou Semináře na stránkách konference. Kapacita jednotlivých seminářů je 50 lidí a na každém workshopu zbývá pár posledních míst. Vedle Štěpána Hájka a Roberta Johnsona povede jeden ze seminářů také Milan Kratina, který promluví o tom, jak vybudoval miliardové království Accolade, a známý investor Michal Semotan z J&T poodhalí své tipy a triky, jak se pohybovat nejen na akciovém trhu. Více informací o jednotlivých workshopech najdete níže či na webu akce.

Accolade: Jak vybudovat miliardový realitní byznys

Reality nejsou jen domy, byty a chalupy, ale také například průmyslové parky a haly. Jak sestavit ten správný realitní mix, aby vám vydělával, a přitom nesl nízká rizika? O tom bude mluvit výkonný ředitel a spolumajitel Accolade Milan Kratina, který se pohybuje v realitách už více než deset let, a proto má přehled i o tom, jak se trh s nemovitostmi vyvíjí a jaké jsou nejnovější trendy. Konkrétní case studies na reálných projektech pak v druhé části semináře přiblíží šéf business developmentu Accolade Tomáš Hanáček.

Co se naučíte:

 • Jak sestavit realitní portfolio.
 • Jednoduchý návod, jak se dostat k investicím do průmyslových nemovitostí.
 • Jak vypadají konkrétní case studies, abyste mohli odejít a rovnou začít investovat.
154-jakubhrab-4447

Foto: Jakub Hrabal/CzechCrunch

Štěpán Hájek na konferenci Money Maker

XTB: Investice do akcií 101 aneb Jak na úspěšný stockpicking

Na analyzování akcií neexistuje jeden správný postup. Každý investor přistupuje k výběru akcie jinak, přikládá různým metrikám odlišnou důležitost, ale základ, ze kterého vychází, je vždy stejný. Workshop na aktivní investování do akcií bude tvořen třemi důležitými pilíři, kterým musí každý investor věnovat pozornost.

Investování do akcií je především investování do firem. V ideálním případě do kvalitních firem, které jsou ve svém oboru dominantní. Analytik XTB Štěpán Hájek, který seminář povede, se bude soustředit na to, jak takovou kvalitní firmu poznat, jak při jejím výběru postupovat nebo kdy je ten správný čas ji koupit.

Co se naučíte:

 • Základní metriky, podle kterých poznáte kvalitní firmu, do níž se vyplatí investovat.
 • Jak vybírat podle odvětví, ve kterém firma funguje.
 • Kdy je ten správný čas akcie koupit.

UlovDomov: Jak koupit byt jako investici a neprodělat?

Chcete investovat do nemovitostí? Máte spočítané, jak se vám bude měnit cashflow v čase? A máte představu, jakým rizikům se vystavujete? O tom, jak je to důležité, bude na workshopu mluvit Robert Johnson, který působí jako Head of Growth ve společnosti UlovDomov. Ukáže, jak postavit business case pro investiční pronájmy a na co si dát pozor. Seminář je určen pro ty, kdo chtějí získat hlubší porozumění a dovednosti v oblasti investic do nemovitostí.

Co se naučíte:

 • Dynamiku cashflow v čase (hypotéky vs. zvyšující se nájem).
 • Identifikaci potenciálních rizik s neplatiči, neobsazeností a opravami.
 • Jak výše zmíněným rizikům předejít nebo jak je minimalizovat.
 • Vytvoření stabilního business case investičního pronájmu.

J&T: Jak a do čeho úspěšně investovat

Člověk dnes může z pohodlí svého gauče investovat velmi snadno a velmi rychle de facto do čehokoliv. Leží před námi celý akciový trh, ale také všemožné další více či méně alternativní příležitosti. Jaké investiční možnosti dnešní svět nabízí a jak se v nich vyznat? Jak nad investicemi přemýšlet, pro koho je výhodnější kupovat jednotlivé akcie a kdo by měl raději vložit peníze do fondu? A co byste měli sledovat, když se rozhodujete, komu svěřit své peníze? O tom promluví zkušený investor Michal Semotan, který je portfolio manažerem v J&T Bance.

Co se naučíte:

 • Jak se vyznat v nekonečném světě investičních možností.
 • Jaké ukazatele sledovat a co je pro investora důležité.
 • Proč je důležitý fundament.
 • Na co se investičně zaměřit v roce 2024.

Rubriku Investice podporujíxtb-retinafingood-retinaczechfund-retinajt-bankaamundi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym