Jak řídit rostoucí firmu díky technologiím v cloudu? Na Byznys Apps Day poradí šéfové českých firem

„Digitální transformace znamená komplexní technologickou změnu podnikových procesů,“ říká organizátorka konference.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

byznysappsday0Event

Foto: CzechCrunch

Vystoupí i Ondřej Krátký z Liftaga, Naďa Vyhlídalová z Tech Data a Jaroslav Salva

Když firma rychle roste, zákonitě přibývá agenda, kterou je třeba řešit. Zvyšuje se počet zaměstnanců, vytváří se stále větší množství dat a narůstá komplexita všech procesů, které už není možné řídit jen tak nahodile. Dříve nebo později je třeba do firem nasadit podpůrné systémy, díky nimž lze mnoho aktivit automatizovat či digitalizovat. Stále více se spoléhá také na cloud – a o tom, jak budovat rostoucí podniky běžící na technologiích, pohovoří představitelé českých firem na blížící se konferenci Byznys Apps Day.

Chcete jít s dobou a nechcete svoji firmu budovat na lokálních systémech, protože máte ambice růst? Tak zní motto technologické akce, za níž stojí společnosti Tech Data a Microsoft, které se mimo jiné právě na cloudové systémy a jejich nasazování ve firmách specializují. „Starší monolity mohou zpomalit obchodní operace, zatímco cloudová architektura pomáhá podnikům budovat digitální platformy, které minimalizují náklady díky zrychleným inovacím,“ říká Naďa Vyhlídalová z Tech Data.

Na konferenci Byznys Apps Day, která se koná 24. května v prostorách pražského kina Přítomnost, tak bude řeč o tom, kde a s čím dnes pomáhají podnikové aplikace a jaká je jejich vize do budoucna, jak si usnadnit rutinní administrativu a opakující se činnosti nebo jak digitalizovat a automatizovat v turbulentní době, kdy nevíte, co bude zítra. O své zkušenosti z praxe se také podělí majitelé firem, kteří sami stáli před rozhodnutím, jak do této oblasti investovat, a prozradí, kdy, kam a kolik prostředků ideálně vynaložit.

„Jako majitel firmy se potýkáte s dennodenním rozhodováním a chcete činit správná rozhodnutí, která pomohou v profitabilitě vaší firmy,“ uvádí Naďa Vyhlídalová, vedle které na konferenci vystoupí také obchodní partneři Tech Data a Microsoftu jako například Lukáš Příklenk z Artexu, Tomáš Sáček z NAVERTICA, Filip Lang a Tomáš Ševčík z NWT či Martin Jaroš a Zbyněk Porš z Intelligent Studios. Mezi spíkry bude i Ondřej Krátký z Liftaga, jehož přepravní společnost dokázala vyrůst díky cloudovým nástrojům a sama se teď stává jedním z nich, situaci tak dobře zná jak z pozice klienta, tak jako dodavatel.

Zmiňované termíny jako digitalizace, automatizace či cloud se dnes ve firmách hodně skloňují, ale uvést je do praxe není vždy snadné. „Je to jedna z nejúčinnějších metod, jak si podniky mohou udržet konkurenceschopnost na dnešním moderním trhu. Stát se bezpapírovým je nicméně pouze jedním aspektem digitální evoluce. Digitální transformace znamená komplexní technologickou změnu podnikových procesů,“ říká Naďa Vyhlídalová s tím, že to znamená přesunutí veškerých operací do cloudu.

kino-pritomnost

Konference Byznys Apps Day se odehraje v pražském kině Přítomnost

Právě o tom, proč takový krok udělat a jak celou migraci provést co nejsnadněji, se na konferenci Byznys Apps Day bude rovněž diskutovat, protože mnoho firem se přesunu svého provozu z lokálních systémů do těch cloudových obává. „Hlavním důvodem může být skutečnost, že integrace stávajících datových center do cloudu je nákladná a někdy komplikovaná. Nikdo nemá rád zpoždění kvůli migraci a nikdo nechce riskovat špatnou migraci, která ho stojí hodně peněz,“ podotýká Vyhlídalová. Brzy ale podle ní ani firmy nebudou mít na výběr, protože staré způsoby provozu budou stále dražší a zastaralejší.

Technologická konference Byznys Apps Day je určena primárně pro majitele či management s rozhodovací pravomocí ve firmách, které o podnikových systémech přemýšlí nebo se chtějí dozvědět více informací o tom, jak je maximálně vytěžit. Vstup na akci není zpoplatněn, ale je kapacitně omezen. Registrovat se můžete do neděle 22. května na webu konference.

Partnerem článku je společnost Tech Data. V rámci CzechCrunch Premium spolupracujeme s vybranými partnery, se kterými připravujeme obsah na míru. Více najdete zde.