Jaké produkty odhalí Apple v rámci vývojářské konference WWDC 4. června?

Během včerejšího dne rozeslal technologický gigant Apple pozvánky novinářům na každoroční vývojářskou konferenci WWDC (Worldwide Developers Conference). Ta se letos uskuteční od 4. do 8. června v prostorách McEnery Convention Center v kalifornském San Jose a hned první den se ponese v duchu keynote Applu. V rámci ní mají být představeny zásadní změny na poli softwaru a hardwaru.

Náznaků, co by firma Tima Cooka mohla na WWDC18 představit, se za poslední rok vyrojilo několik. Ostatně to nebylo ani těžké dedukovat, protože jako každý rok, tak i tento zde Apple odhalí zejména změny v operačních systémech napříč celým portfoliem. Přesněji řečeno v iOS, macOS, watchOS a tvOS, ale také například velké inovace v rozšířené realitě, respektive ARKitu, na kterou Apple hodně vsází.

11F52CD4-6F78-437C-BAE1-83E311588BCF

Přečtěte si takéTrasu v Google mapách nově dokáže navigovat legendární Mario od Nintenda

V rámci mobilního operačního systému iOS s označením 12 se očekávají novinky jako Animoji (animované emoji snímané předním kamerovým osazením iPhonu X) pro FaceTime, podpora multiplayeru v hrách s rozšířenou realitou, zásadnější vylepšení ve funkci Nerušit (Do Not Disturb), hlubší integrace asistentky Siri nebo aktualizace aplikace Fotky. Uživatelské rozhraní by mělo zůstat stejné s možnou výjimkou redesignované domovské obrazovky.

65B498A1-9750-49C5-ADDB-580D0A331D35

S iOS se pojí i operační systém macOS pro Macy. Apple totiž chystá představit framework pro vývojáře, díky kterému bude možné tvořit univerzální aplikace pro iPhony, iPady a počítače Mac bez nutnosti vyvíjet každou aplikace zvlášť pro dané zařízení. Na řadu přijdou i obměny watchOS pro Apple Watch a tvOS pro Apple TV, nicméně zatím blíže nespecifikované.

C8F822CC-0B99-4B4C-86ED-33D36EB3C229

Uživatelské rozhraní aktuálního operačního systému macOS High Sierra

Přijde nový MacBook Air?

I když se jedná o konferenci zaměřenou výhradně na vývojáře, respektive na softwarovou stránku věci, Apple na WWDC odhaluje i hardwarové novinky. Snad tím nejočekávanějším produktem je nový, levnější MacBook Air, o kterém se na základě poměrně ověřených zdrojů hojně mluví.

50ACC674-21D1-4BF7-9C10-D74E89015B43

Vedle očekávané aktualizace MacBooku Air by mohl přijít i nový model iPadu Pro. Ten by měl disponovat bezpečnostní funkcí na základě snímání obličeje uživatele Face ID, která debutovala minulý rok v iPhonu X.

https://youtu.be/UR5ODc5Wbbo

Foto: Apple Newsroom

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě.