Trasu v Google mapách nově dokáže navigovat legendární Mario od Nintenda

Filip HouskaFilip Houska

11F52CD4-6F78-437C-BAE1-83E311588BCF
0Zobrazit komentáře

Americká společnost Google pro uživatele platformy Google Maps přichystala zábavnou novinku. Spolu s japonským herním gigantem Nintendo dosadily do rozhraní map kultovní postavičku Maria, která má cestující navigovat místo tradiční navigační šipky.

Doplněk pod označením Mario Time vznikl jakožto symbol oslavy svátku Mario Day, který vychází na dnešní den, respektive 10. března. Počínaje dneškem a konče 17. březnem tak mohou cestující při nastavování trasy kliknout na žlutý otazník a nechat italského instalatéra v ikonickém červeném vozítku ukazovat probíhající cestu.

Bartoš Ondřej foto Tomeš_16 (1)

Přečtěte si takéČeští Credo Ventures spoluinvestovali 153 milionů dolarů do startupu UiPath, který se tak stal miliardovým „jednorožcem“Čeští Credo Ventures spoluinvestovali 153 milionů dolarů do startupu UiPath, který se tak stal miliardovým „jednorožcem“

Po kliknutí na symbol žlutého otazníku v pravém dolním rohu aplikace a zvolení možnosti „LET’S-A GO!“ se následně ozve upravený hlas Maria vyzívající k zahájení trasy. V rámci této integrace nechybí ani možnost sdílení pod hashtagem #MarioMaps na Twitteru a Instagramu Google Maps.

7BC50084-743F-4C35-B8B7-42A4C283EEA3

Novinka má být v co nejbližší době dostupná globálně na operační systémy iOS a Android, a to v rámci aplikace Google Maps a její nejnovější aktualizace.

Proč 10. březen? March 10th = MAR10 = MARIO

Foto: Google Blog

Diskuze (0)

Novinka

Anonym