Je tu první trailer na Wonder Woman 1984. Slibuje opět skvělou akci a osmdesátkovou estetiku

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

wonder-woman-1984-textless-movie-poster

Foto: Vertical Ent.

Wonder Woman 1984 představí nový kostým titulní hrdinky

0Zobrazit komentáře

Filmy z komiksového univerza vydavatele DC a producenta Warner Bros. nejsou zdaleka tak početné ani úspěšné jako filmy Marvelu. Wonder Woman nicméně byla v roce 2017 prvním a do letošního vydání úspěšného snímku Captain Marvel s Brie Larson jediným blockbusterem s ženskou superhrdinkou v hlavní roli, kterou ztvárnila Gal Gadot. V příštím roce je navíc doplní ještě Scarlett Johansson ve filmu Black Widow.

Ačkoliv Captain Marvel byla s více než 1,1 miliardy dolarů ke dnešnímu dni výdělečnější než Wonder Woman, která v kinech utržila přes 820 milionů dolarů, z hlediska významu příspěvku k filmovým adaptacím komiksů se nejednalo o příliš zajímavé dílo. Jednalo se přitom o poměrně ojedinělý případ, kdy Warner Bros. vyprodukovalo kvalitnější počin tohoto žánru než Disney.

Feministické poselství v kombinaci s kvalitní akcí a humorem sklidilo uznání diváků i kritiky a druhý film s Wonder Woman v centru dění by tak měl následovat podobnou trajektorii. První světovou válku ale mění za studenou válku a osmdesátky. I proto se pokračování jmenuje Wonder Woman 1984.

Rok 1984 je s vydáním prvního Macintoshe nástupem nové éry moderních technologií a kultury, zároveň však dobou, kdy se odehrává antiutopický román George Orwella. Jeho vize se v době studené války do velké míry naplnila v zemích s komunistickým režimem, který má být v novém filmu DC ztělesněn jedním z hlavních nepřátel Wonder Woman, Cheetahem. Tím překvapivě není obchodní magnát Maxwell Lord (Pedro Pascall), ale archeoložka, již ztvárnila herečka Kristen Wiig.

Samotný trailer mnoho detailů o ději nevyzrazuje, místo toho se zaměřuje spíše na osamocenost hlavní hrdinky v podání Gal Gadot v pro ni opět zvláštní době. Po desítkách let se však znovu shledá se Stevem (Chris Pine), novému nepříteli tedy budou v silově poněkud nevyrovnané dvojici čelit spolu. Režie se opět ujala Patty Jenkins.

Wonder Woman 1984 bude v českých kinech k vidění od 4. června příštího roku, ještě předtím, 6. února, se ale fanoušci DC Comics dočkají jiného filmu, Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn). Jak je zjevné z názvu, v jeho centru opět stojí žena, tentokrát je jí ovšem antihrdinka, Harley Quinn (Margot Robbie). Ta se poprvé objevila v Sebevražedném oddílu, který si v kinech vedl poněkud průměrně a u kritiky podprůměrně. Birds of Prey proto slibuje výrazně odlišnou, barevnější a šílenější podívanou.