Kdo má data, má moc. Díky blížícímu se festivalu na VŠE zjistíte, jak data ovlivňují naše životy

Filip HouskaFilip Houska

dataEvent

Foto: NASA/Unsplash

Data jsou všude okolo nás

0Zobrazit komentáře

Kdo má data, má moc. I když si můžete myslet, že se vás data netýkají, opak je pravdou – jsou všude kolem nás a ovlivňují nespočet věcí, aniž byste si to uvědomovali. Právě na tuto problematiku se zaměří další ročník KPMG Data Festivalu, který proběhne již 8. října v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a CzechCrunch je jeho mediálním partnerem.

Smyslem této jednodenní konference, na kterou se dnes spouští registrace, je pozvání datových odborníků, jejichž náplní bude účastníkům popsat, jak datům rozumět, jak s nimi správně nakládat a jak z nich těžit. I proto se na akci objeví několik zástupců úspěšných startupů, které se na data z podstaty specializují.

„S daty lze dokázat zázraky, například i najít jednorožce, kterého nikdo neviděl (Citadelo), být o krok napřed před horoskopy či numerologií (Behavera), přepsat lidskou řeč (Phoenexia) nebo sestavit profesionální volejbalový tým (SmartVolley),“ lákají pořadatelé ze startupového akcelerátoru VŠE xPort Business Accelerator spolu s Fakultou informatiky a statistiky VŠE a platformou Data a Business na webu akce.

tomas-kratky

Foto: Manta

Tomáš Krátký, zakladatel startupu Manta

V rámci programu festivalu se tak o své know-how prostřednictvím přednášek a workshopů podělí například český startup Manta, který nabízí ucelený pohled na kompletní datovou infrastrukturu a ulehčuje práci nejen datovým analytikům, nebo platforma Dataddo. Obě firmy byly mimo jiné vybrány do žebříčku CC25, kde jsme hledali zajímavé startupy s vysokým potenciálem.

Vedle Manty a Datadda se můžete těšit i na výstupy společností jako Škoda Auto, Komerční banka, Nestlé, Fortuna nebo Vodafone. Chybět nebudou ani tuzemský startup Enehano, který pomáhá s automatizací firemních procesů až v Austrálii a loni výrazně vyrostl, Integromat, Logio, Adastra, Revolt BI, Komix, BizMachine, Kindred, Born Digital, Imper a samozřejmě KPMG.

V průběhu dne bude pro návštěvníky připraven i veletrh zapojených firem, v jehož rámci budete moci debatovat s odborníky a zjistit z první ruky, jak data v praxi fungují. Festival, který se uskuteční v pátek 8. října (od 9 do 17 hodin) v atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze, je zdarma pro všechny účastníky.

Více informací včetně podrobného harmonogramu naleznete na oficiálním webu události.