Kohler představil chytrou koupelnu. Toaleta nabídne vyhřívané prkénko, reproduktory i asistentku Alexa

Michal MarekMichal Marek

Numi_Konnect

Letošní CES, každoroční světový veletrh spotřební elektroniky v Las Veges, je teprve na začátku a již byla představena první chytrá toaleta. Stojí za ní již takřka 150 let fungující firma Kohler, která již v roce 1883 vyrobila svou první vanu a dodnes je známá coby věhlasný výrobce sanitární keramiky a vybavení do koupelen. Ani po století a půl činnosti se ovšem firma nebrání pokroku a představila již druhou generaci své luxusní koupelny s chytrou toaletou.

Chytrá designová toaleta se jmenuje Numi 2.0 Intelligent Toilet a nabízí asi vše, co by si člověk při pravidelném sedavém rituálu mohl přát. Záchod je navíc velice úsporný a nízkou spotřebou vody bere ohledy na životní prostředí. Toaletě nechybí speciální samočistící funkce, vyhřívané prkénko či kvalitní reproduktory pro poslech hudby. Toaletu Numi navíc činí chytrou integrace asistentky Alexy, s jejíž pomocí můžete hlasem ovládat samu toaletu, ostatní zařízení v koupelně i cokoli dalšího v bytě, s čím si Alexa rozumí.

K celé sestavě pro pohodlný pobyt na pomysleném trůnu navíc patří i chytré osvětlení, které je nyní kompatibilní se systémem Phillips Hue. Koupelnu si tedy bude majitel novinky moci ozvláštnit pěknými světelnými efekty, které lze ovládat třeba i z chytrého telefonu. U světla je možné měnit barvu, tón i intenzitu.

veil_lighted

Součástí chytré koupelny od firmy Kohler z amerického Wisconsinu je i chytré zrcadlo s displejem, které podporuje jak Alexu od Amazonu, tak i Google Assistanta. Zrcadlo je pro vstup na trh připraveno ve verzích s různě velkým displejem. Zajímavým koupelnovým produktem je pak také vana PerfectFill, která uživateli na hlasový pokyn napustí vodu, a to v preferované teplotě i preferovaném množství.

Kohler svou chytrou koupelnu na CESu v Las Vegas ukazoval již loni a novinek je jen málo. Zásadní ale je, že letos již produkt přijde na trh. V roce 2019 bude chytrá koupelna běžně k pořízení a byly zveřejněny i ceny jednotlivých produktů. Koupelna v této podobě je již tedy opravdu realitou a ne jen atrakcí pro návštěvníky veletrhu. Ceny samozřejmě odpovídají technickým vymoženostem.

cupr

Přečtěte si takéOnline supermarket Rohlik.cz se zbavuje plastů. Igelitové sáčky už má jen na mražené zboží

Chytré zrcadlo s menším 24palcovým displejem začíná na 1 249 dolarech, což je v přepočtu přes 28 tisíc korun, zatímco zrcadlo s obrovským 40palcovým displejem bude k pořízení za 1 624 dolarů, tedy zhruba 37 tisíc korun. Volně stojící vana ovládaná hlasem bude stát 4 849 dolarů, což je téměř 110 tisíc korun, a zlatý hřeb, chytrá toaleta, má cenovku 7 000 dolarů, tedy 158 tisíc korun. Toaleta s vyhřívaným prkénkem, reproduktory a chytrou asistentkou navíc existuje ještě v prémiovější černé verzi za 9 000 dolarů, což je v přepočtu přes 200 tisíc korun.

Rubriku Tech podporujítrask-retina