Květy z Křišťálového údolí zaváté do Šangri-La. Česká Preciosa představila dílo plné jara a pohybu

Skláři z Kamenického Šenova vytvořili instalaci s pohyblivými křídly a květy magnolie. Zdobí lobby luxusního hotelu v Číně.

precioza-shnagri-la2

Foto: PRAM Consulting/Flickr

Instalace Křišťálová harmonie od Preciozy

0Zobrazit komentáře

Hotely moc dobře ví, že na hosta je zapotřebí zapůsobit hned při vstupu do lobby. Jinak tomu není ani v případě luxusního šanghajského hotelu Šangri-La, jehož vstupní halu zdobí pohyblivá světelná instalace z kvítků a křídel vyrobených skláři z podniku Preciosa v severních Čechách.

Světelná instalace pojmenovaná Křišťálová harmonie je ztvárněním přírody probouzející se do jarního rozpuku. Svou výškou dosahuje sedm a půl metru a dohromady ji tvoří 45 zářících okvětních lístků magnolie, které jsou typické pro region, ve kterém se hotel nachází. Mělo by se jednat o vlajkovou loď sítě hotelů podnikatele Roberta Kuoka, kterou dnes tvoří stovka hotelů po celém světě a jež nesou jméno bájného himálajského údolí Šangri-La.

Aby byl dojem z instalace co největší, lístky magnolie doplnila také malá křídla, díky kterým je celá instalace v dynamickém pohybu. O pohyb díla se stará mechanismus designového konceptu pojmenovaného Automata. Díky němu levitují křišťálové plastiky na téměř neviditelných lankách okolo stromu vyrůstajícího z rozkvetlé skleněné zahrady.

O vytvoření křišťálových květů a křídel se postarali skláři podniku Preciosa ze severočeského Kamenického Šenova. Realizace projektu však měla mezinárodní charakter. Ostatně právě souhru všech partnerů projektů označují zástupci Preciosy za největší výzvu celé zakázky, na které se podílel londýnský designér, provozovatel v Hongkongu a čínský developer.

„Uspět v tomto projektu se nám podařilo především díky naší globální působnosti a dlouholetým zkušenostem,“ uvádí Jan Volšík, místopředseda představenstva a ředitel pro obchod a marketing společnosti Preciosa Lighting.

Podnik má na svém kontě realizace světelných instalací pro hotely jako Mandarin Oriental, Marriott, Hyatt, Crown Hotels či Peninsula Hotels. Mimo hotely však lze práci Preciosy obdivovat například na letištích v Singapuru či Los Angeles, kde hlavní vestibul rozsvítila obří světelná plastika ve tvaru šroubovice DNA.

Preciosa je součástí takzvaného Křišťálového údolí, tedy severočeské geografické oblasti, kde se nachází řada větších či menších sklářských podniků. Kromě několika výrobních závodů se jedná například o novoborský Crystalex či Lasvit a tradiční výrobní podniky na Železnobrodsku a Jablonecku.

precioza-shnagri-la1

Foto: PRAM Consulting/Flickr

Strom vyrůstá z rozkvetlé jarní zahrady

Diskuze (0)

Novinka

Anonym