Live

zobrazit nejnovější

2. 8. 2023 07:50

Rychlá zpráva

Agentura Fitch snížila rating úvěrové spolehlivosti USA

Americká agentura Fitch v úterý snížila rating úvěrové spolehlivosti Spojených států z nejvyššího stupně AAA na stupeň AA+. Zdůvodnila to očekávaným zhoršením fiskální situace v příštích třech letech a také vysokým a stále rostoucím zadlužením americké vlády. Bílý dům se snížením ratingu vyjádřil silný nesouhlas.

2. 8. 2023 07:05

2. 8. 2023 06:39

Rychlá zpráva

Donald Trump čelí už třetímu soudnímu obvinění, tentokrát ze snahy zvrátit výsledky voleb

Bývalý americký prezident Donald Trump má na krku další soud. Aktuálně byl obviněn kvůli snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020, v nichž ho porazil Joe Biden. Jde už o třetí oficiálně řešenou kauzu exprezidenta, jenž se chce do Bílého domu vrátit ve volbách příští rok. Velká porota ho obvinila ve čtyřech bodech včetně spiknutí, k soudu ve Washingtonu se má dostavit ve čtvrtek odpoledne.

1. 8. 2023 22:13

Doporučujeme

„Jako umělec, přítel, bratr a syn byl Angus pro nás všechny výjimečný v tolika ohledech. Minulý týden pohřbil svého otce a intenzivně s touto ztrátou bojoval.“

- Vyjádření rodiny zesnulého herce Anguse Clouda, známého ze seriálu Euforia

Čtěte dále

1. 8. 2023 21:13

Rychlá zpráva

Obrat širší skupiny Broker Consulting se dostal na 2,8 miliardy

Skupina Broker Consulting navýšila obrat o necelých šest procent na 2,8 miliardy korun. Firma prostředkovává finanční poradenství, zároveň o sobě říká, že patří mezi tři největší poskytovatele realitních služeb v Česku. V posledním roce se podle ní do popředí zájmu lidí dostala ochrana finančních rezerv před vysokou inflací, lidé podle zakladatele společnosti Petra Hrubého citelně vnímali, jak se hodnota jejich úspor snižuje.

1. 8. 2023 19:31

Rychlá zpráva

Stát chystá virtuálního operátora pro hasiče či policii

Stát začal přípravy na vybudování vlastního virtuálního operátora určeného policii, hasičům či záchranářům. Postupně má nahradit zastaralou síť Pegas/Tetrapol, kterou složky využívají nyní. Ta umožňuje využívat pouze hlas a text, modernizace tak má záchranným složkám přinést možnost posílat i datové zprávy, tedy například i obrázky.

1. 8. 2023 18:13

1. 8. 2023 17:09

Rychlá zpráva

Meta připravuje chatovací roboty s vlastní osobností

Bavit se přes internet s Abrahanem Lincolnem, nebo třeba s blíže neurčeným surfařem jako na cestování – ukázky osobností, které by mohly získat chatovací systémy společnosti Meta, provozovatele Facebooku. Podle Financial Times hodlá firma spustit právě takové umělou inteligencí poháněné chatovací systémy, a to možná už příští měsíc. Mají opětovně přitáhnout zájem lidí a fungovat jako zábavní produkt. Firma informaci odmítla komentovat.

1. 8. 2023 16:05

Rychlá zpráva

Uber je v provozním zisku. Poprvé po 14 letech

Alternativní taxi služba Uber vykázala vůbec první provozní zisk za vlastní existenci. Očekávaný mezník přišel po čtrnácti letech od založení společnosti, když za druhé čtvrtletí oznámila zisk ve výši 394 milionů dolarů. Přitom jen od roku 2014, kdy začala zveřejňovat podrobnosti o svém hospodaření, se její provozní ztráty nastřádaly na 31,5 miliardy dolarů. Firma už dřív několikrát vykázala zisk po zdanění, ale jen díky výnosům z prodeje nebo přecenění svých kapitálových investic.

1. 8. 2023 15:07

Rychlá zpráva

Česko skupuje tuny zlata, guvernér Michl chce zásoby násobit

Česká národní banka má ve svých sejfech necelých 20 tun zlata, ke konci loňského roku to bylo zhruba 12 tun. Její nákupy této suroviny dál rostou. Guvernér ČNB Aleš Michl by rád zásoby zpětinásobil na sto tun. Podle Seznam Zpráv ekonom vidí zlato jako vhodný nástroj k rozložení rizika a pojistku proti bouřlivým obdobím, podle některých odborníků nemusí být dlouhodobě nejvýhodnějším nástrojem.