Live

zobrazit nejnovější

29. 4. 2023 08:08

Rychlá zpráva

Za pád Silicon Valley Bank mohl i nedostatečný dohled, přiznala americká centrální banka

Americký Fed přiznal, že za krach Silicon Valley Bank mohl i jeho laxní přístup ke kontrole toho, co se ve finančním domě, v němž měla uložené peníze řada startupů, děje a následná pomalá reakce na odhalené problémy. Vedle pochybení jeho lidí jsou ale podle vyjádření centrální banky na vině i uvolněnější pravidla, která se nastavila za vlády Donalda Trumpa. Fed to uvedl v dlouho očekávané zprávě o pádu SVB.

29. 4. 2023 07:03

Rychlá zpráva

koloseumFoto: Depositphotos

V Itálii je znovu dostupný ChatGPT, jeho tvůrci vyhověli tamnímu úřadu na ochranu osobních údajů

Společnost OpenAI, která stojí za populární chatovací umělou inteligencí, podle svého vyjádření „vysvětlila či vyřešila“ problémy, kvůli nimž italský úřad na ochranu osobních údajů na začátku měsíce používání ChatGPT v zemi zakázal. Jednalo se zejména o neoprávněné shromažďování informací o uživatelích. ChatGPT je v Itálii opět dostupný od pátku, na vyřízení výtek měla OpenAI čas do konce dubna.

28. 4. 2023 21:45

Doporučujeme

Přemýšlíte, co si večer nebo o víkendu pustit? Co takhle poslední řadu seriálu Star Trek: Picard. Je to parádní pocta tomu nejlepšímu startrekovskému seriálu, Nové generaci.

309 – Vox

28. 4. 2023 20:45

28. 4. 2023 20:10

Doporučujeme

„Loni jsme poprvé s budgetem překročili hranici 100 milionů, letos jsme to téměř zdvojnásobili. Velkou část tvoří náklady na kapely, které strmě vzrostly. My ale chceme přivážet to nejlepší, co ve světě je.“

- Michal Thomes o rozpočtu festivalu Rock for People

Čtěte dále

28. 4. 2023 19:33

Rychlá zpráva

Bývalý zaměstnanec podvedl Apple. Musí vrátit 19 milionů dolarů

Bývalý zaměstnanec Applu byl odsouzen ke třem letům vězení a musí vrátit více než 19 milionů dolarů za to, že firmě ukradl přibližně 17 milionů dolarů prostřednictvím poštovních a bankovních podvodů. Pětapadesátiletý Dhirendra Prasad byl původně obviněn v březnu 2022 a loni v listopadu přiznal vinu.

V písemné dohodě o přiznání viny Prasad napsal, že kolem roku 2011 začal od svého zaměstnavatele odčerpávat peníze přijímáním úplatků, krádežemi dílů, nadsazováním faktur a podvodným účtováním Applu za zboží, které nikdy nebylo dodáno. Přiznal se také k tomu, že se vyhýbal placení daní z výnosů a že se na těchto aktivitách spolčil s majiteli dvou dodavatelských firem, kteří byli obviněni v samostatných případech.

28. 4. 2023 18:10

Doporučujeme

„Neříkám, že bychom z Prahy měli udělat Hobitín. Zeleň není všechno. Proto bychom měli mířit mezi Roklinku z Pána prstenů a Naboo ze Star Wars. Jen bez gunganů.“

- náměstek pražského primátora Zdeněk Hřib

Čtěte dále

28. 4. 2023 15:14

Rychlá zpráva

kcd-boxedFoto: Boardcubator

Konec naděje pro deskovku Kingdom Come. Brněnští tvůrci sice zachránili firmu, ale nenašli partnera pro vydání

České studio Boardcubator vytvořilo stolní hru na motivy videohry Kingdom Come od Warhorse Studios. Ale navzdory splnění cíle jejich crowdfunding krachnul a firma upadla do kómatu. Z něj se díky jiným projektům probudila a hlásila nadějná jednání s investory, jenže i z nich teď sešlo. „Nenašli jsme strategického partnera a nemáme jinou možnost než projekt pozastavit. Kombinace nákladného vývoje a současné nejisté situace na deskoherním trhu nepřeje ambiciózním a průkopnickým projektům,“ vzkázali brněnští designéři.

28. 4. 2023 14:01

Rychlá zpráva

ceskapostaFoto: Česká pošta

Česká pošta prohloubila ztrátu. Už je přes 1,7 miliardy korun v minusu

Budoucnost České pošty je jedno z největších aktuálních témat, právě zveřejněné výsledky za loňský rok diskuzi ještě více rozvíří. Počta totiž loni navýšila ztrátu z 1,044 miliardy na 1,725 miliardy korun. Podepsal se na tom pokles prodeje služeb (o 976 milionů) i výnosů z poštovního provozu (o 579 milionů). Naopak osobní náklady podnik oproti loňsku snížil o 979 milionů i kvůli propuštění více než dvou tisíc zaměstnanců a dalším opatřením.

28. 4. 2023 12:29

Rychlá zpráva

star-wars-jedi-survivorFoto: Electronic Arts

Vychází Star Wars Jedi: Survivor. Pokračování akční hry se světelnými meči sklízí povedené recenze

Větší, lepší, zábavnější, snad jen příběh občas zbytečně zpomalí. Starwarsovská videohra Jedi: Survivor v pátek dorazila i do naší galaxie a od recenzentů zaznívají velice pozitivní ohlasy. České herní weby Games.cz i Vortex jí daly shodně osmičku, světové recenze posbírané na Metacriticu jsou ještě o pár procent vyšší.

28. 4. 2023 10:29

Rychlá zpráva

cvut-game-jamFoto: ČVUT

Zahrajte si hry od studentů ČVUT i Matfyzu. Vznikly za 48 hodin, najdete mezi nimi i akční kuchařinu

Na Fakultě informačních technologií ČVUT proběhla programátorská soutěž GameJam 2023. Studentské týmy z různých fakult a škol během 48 hodin vytvořily sedmičku videoher, jež si můžete vyzkoušet zdarma. Odborná porota nejlépe ohodnotila kouzelnickou skákačku Quantumage, ale vyzkoušet můžete i kombinaci akce a kuchařského řemesla.