Majitel Gamee a Notre Game získal miliardy. Peníze pomohou i českým projektům ve vývoji kryptoher

Pod křídla hongkongské skupiny Animoca Brands spadají i dva čeští vývojáři her, které stojí na blockchainu a dalších kryptotechnologiích.

Peter BrejčákPeter Brejčák

gamee-boxed-min

Foto: Gamee

Zakladatelé Gamee Miroslav Chmelka, Jan Částek a Božena Řežáb

0Zobrazit komentáře

Na světové scéně si hongkongská Animoca Brands vybudovala jméno jednoho z největších hráčů na poli vývoje a propojování blockchainu a her. Zásluhu na tom mají také Češi. Společnost jednak už realizovala několik akvizic, přičemž z tuzemského prostředí si pod svá křídla odkoupila projekt Gamee zakladatelky Boženy Řežáb a také herní studio Jiřího Mikoláše Notre Game. Nyní Animoca sama uzavřela investici ve výši miliard korun, což pomůže i zmiňovaným českým projektům.

Animoca využívá technologie včetně blockchainu či NFT (jejichž fungování i možný potenciál využití v budoucnu jsme blíže představili v našem Průvodci světem krypta) zejména v herní oblasti. Díky nim dokáže například pracovat s virtuálními vlastnickými právy, tedy že když si koupíte jednu věc v jedné hře, dokážete ji využívat také v dalších hrách, na čemž ostatně pracuje i Gamee.

Dlouhodobým cílem Animocy je vytvořit rovné příležitosti všem uživatelům, jež se pohybují v prostředí digitálních vesmírů, takzvaných metaverz. A této vizi věří také investoři. Ve formě konvertibilních dluhopisů pod vedením fondů Boyu Capital, GGV Captital, Temasek a přispěním dalších hráčů získala hongkongská skupina 110 milionů dolarů, v přepočtu přibližně 2,7 miliardy korun. Posledně uzavřela investici ve výši 7,7 miliardy korun letos v lednu.

„Investice pro Animocy znamená další silný signál podpory pro budování web3 a vizi otevřeného metaverza. Gamee s Animoca Brands úzce spolupracuje mimo jiné na sdílení know-how, přístupu ke kontaktům, partnerům, spolupracím. I díky podpoře investorů můžeme investovat do týmu a pracovat na více produktech,“ komentuje pro CzechCrunch Božena Řežáb.

„Animoca Brands se jako společnost za poslední rok výrazně rozrostla. Naši noví investoři nám poskytnou strategické poradenství a perspektivu při budování přední světové společnosti prosazující digitální vlastnická práva v odvětví web3,“ říká k investici Yat Siu, spoluzakladatel firmy.

Společnost chce získaný kapitál využít na produktový development, vývoj otevřených virtuálních vesmírů včetně úsilí o větší prosazování práv k digitálnímu vlastnictví. Pokračovat chce také v dalších investicích a strategických akvizicích. To se do budoucna může podepsat také na pražské technologické scéně.

1925

Přečtěte si takéNejvětší česká naděje na jednorožce. Mladým startupem roku je Better StackNejvětší česká naděje na dalšího jednorožce. Mladým startupem roku je Better Stack

„Naše kubistická vila na Rašínově nábřeží se postupně proměňuje v pražské sídlo web3 gamingu. Kromě Gamee tu sídlí Notre Game, kteří jsou také součástí Animoca Brands, a další firma se brzy přidá. Pro jeden menší tým ještě máme volné místo,“ nastiňuje Řežáb, jejíž Gamee pod křídla Animocy spadá od léta předloňského roku. Notre Game se do skupiny přidalo během letošního léta.

Samotné Gamee přitom nedávno představilo další novinky. Její herní aplikace Arc8 minulý týden uzavřela spoluprací s Cool Cats, což je jedna z největších NFT kolekcí. Na platformě tak spustili novou hru s touto tematikou. „Pro naše herní postavy G-Bots hledáme tým, který vytvoří akční bojovou hru, něco jako Streetfighter. Ideální by bylo najít tým v Čechách a mít je u nás ve vile. Na tom ještě pracujeme,“ dodává Řežáb.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina