Miliardová firma Accenture spolu s akcelerátorem StartupYard chystá v Praze hackaton o desítky tisíc

Konzultační společnost Accenture, o které jsme souběžně s jejími plány na rozšíření své tech divize v Česku, informovali v květnu letošního roku, chystá ke konci listopadu speciální 24 hodinový hackaton s názvem Accenture Hackaton, který se mimo Říma, Dubaje, Londýna, Madridu nebo Amsterdamu objeví i v Praze.

Ten je určený samozřejmě především pro developery, designery, ale zároveň i lidi zaměřené na marketing. Ti všichni budou mít přesně 24 hodin na to, aby během 26. a 27. listopadu přenesli do reálného světa své nápady, které budou následně vyhodnoceny odbornou porotou a vybrán z nich bude ten nejpřínosnější pro ulehčení běžného života.

13173383_10154144001098704_4447629634417092238_o-1

Přečtěte si takéZakladatelka startupu s krmivem pro psy Brunio: o milionové investici a chystané expanzi do zahraničíZakladatelka startupu s krmivem pro psy Brunio: o milionové investici a chystané expanzi do zahraničí

V každém týmu by se měli držet minimálně 3 členové, kde každý z členů výherního týmu obdrží v lokálním, tedy v tomto případě českém kole, 15 tisíc korun a zároveň postoupí do kola globálního, kde každý z nich může bojovat o 1000 eur, tedy asi 27 tisíc korun, na osobu.

hackathon_infografika

Mezi hlavní témata, která by se měla na hackatonu prostřídat budou především rozvoj technologií v chudších zemích, dostupnost vzdělávání, asistence robotů postíženým lidem, snižování rizik na pracovištích, ulehčení klimatu nebo třeba zjednodušení dopravní infrastruktury a její výstavby.

Registrovat se do hackatonu, který se uskuteční 26. a 27. listopadu v prostorách Paralelní Polis v pražských Holešovicích, můžete až do 22.11., s tím, že je potřeba pouze vyplnit přihlášku na Eventbrite a zaslat své CV. Přihlašovat se pak mohou jak celé týmy, tak jednotlivci, kterým budou případně přiřazeni relevantní parťáci.

hackatonacc