Na tomto e-shopu si můžete nechat na zakázku vyrobit LEGO repliku vašeho domu

Michal PtáčekMichal Ptáček

ll1

Když před šedesáti lety vznikl plastový vynález s názvem LEGO, zřejmě nikdo si tehdy nedovedl představit, jaký fenomén se z něj o několik let později stane. LEGO se totiž dlouhodově řadí k hlavním tahounům na trhu hraček a v dnešní době zároveň cílí na všechny věkové skupiny, kterým nabízí téměř vše: od jednoduchých dětských stavebnic až po modely vesmírných lodí, aut na dálkové ovládání či architektonické modely.

Z kostiček LEGO je ale například také možné si nechat postavit na zakázku identickou repliku vlastního domu, jak potvrzuje například e-shop Little Brick Lane.

1

Přečtěte si takéTvůrce populárního Chameleon Run Ján Ilavský pracuje na novém titulu pro virtuální realitu

Ten založila designérka Shari Austrian v době, kdy společně s manželem budovali pro svou rodinu nové, rodinné sídlo. Designérku pak následně díky velkému zájmu jejích dvojčat o LEGO napadlo vytvořit pro ně na hraní kompletní LEGO repliku jejich sídla, a právě to byl moment, kdy začal z původně nevinného nápadu postupně vznikat i klasický hobby byznys.

Austrian si totiž po dokončení první LEGO repliky založila e-shop na portálu ETSY a začala podobné služby nabízet i ostatním s tím, že do dnešního dne takto postavila prozatím 4 LEGO repliky domů.

Celková stavba LEGO domu, jak informuje portál Apartment Therapy, pak zabere v průměru 8 až 10 týdnů a designérka se během ní řídí jak fotkami exteriérů a interiérů, tak také architektonickými nákresy a vizualizacemi reálných staveb. Takto strávený čas se samozřejmě ve výsledku projeví i na ceně, jelikož stavba LEGO repliky domu vyjde na minimálně 2 500 dolarů, v přepočtu tedy cca 51 tisíc Kč.

Zákazník se ale díky tomu dočká skutečně věrohodné repliky, která obsahuje jak „identický“ nábytek, tak například i dekoraci v podobě květin a podobně. Průměrná replika se pak dle Austrian skládá z tisíců LEGO kostek při ceně 10 centů za jednu.

ll1
apartment1
apartment-5
apartment2
apartment3
apartment7

Foto: Shari Austrian