Někdo do ní balí zboží, někdo z ní tvoří tenisky. Němečtí návrháři uvádí městské boty z použité bublinkové fólie

Filip HouskaFilip Houska

nat-2

Foto: Nat-2

Tenisky značka Nat-2, které jsou zčásti tvořeny bublinkovou fólií

0Zobrazit komentáře

Někdo do ní balí zboží, někdo za účelem uklidnění praská její malé vzduchové bublinky a někdo ji chce naopak používat jako módní doplněk. Německá značka Nat-2, která je známá pro své luxusnější tenisky vyrobené v co největším souladu s ekologií, představila nový model, který je z velké části tvořen klasickou, již jednou spotřebovanou bublinkovou fólií. A nejde jen o prvek stylu.

Tenisky se považují za doplněk, který vás odlišuje od ostatních. A byť je nepochybně početná řada těch, kdo preferují minimalistické designy a neradi vyčnívají z davu, jiní své boty dávají na obdiv. Pokud si například obujete tenisky od Adidasu, které tvoří kostičky LEGO, nebo samozavazovací boty od Nike, je výjimečnost zaručena.

Německý Nat-2 ovšem extravagantnost posouvá na další úroveň. Jedním z jeho nejnovějších přírůstků do portfolia tenisek je model, na kterém spolupracoval s izraelskou společností Remeant. Oproti zbytku běžných bot se liší primárně tím, že je jeho svršek tvořen plastovou bublinkovou fólií, která se na botě projevuje v podobě obtisku.

Nat-2 uvádí, že použitá bublinková fólie pochází ze skládek a míst, kde by jinak znečišťovala životní prostředí. Obecně je pak s touto formou obalu problém v tom, že se téměř nikdy nerecykluje, a protože je vyrobena z plastu, prakticky nikdy se zcela nerozloží. Němečtí designéři však pro ni nachází nové uplatnění, díky kterému bude každá jejich bota odlišná – je totiž nemožné replikovat strukturu již použité fólie.

I když bublinková fólie slouží i jako ochrana proti dešti, kdy po ní voda jednoduše steče a neprosákne na chodidlo, primárním záměrem Nat-2 je ekologie. Aspekt udržitelnosti se projevuje i na jiných částech boty, například na vnitřní vložce, která je tvořena z opravdového korku, podrážce z gumy, na tkaničkách z použitých PET lahví nebo na zadní části (patě) z miniaturních skleněných fragmentů.

Na podšívku němečtí návrháři, kteří nechali nový model ušít v malé rodinné dílně v Itálii, pak použili speciální biokeramická vlákna. I díky těmto poměrně unikátním parametrům tenisky od Nat-2 nabírají na ceně a stojí v přepočtu 7 600 korun, respektive 299 eur. Majitel ovšem dostane výrobek, se kterým bude nepochybně vyčnívat z davu. A navíc je 100% veganský.

nat-2_1

Foto: Nat-2

Tenisky tvořené plastovou bublinkovou fólií

Diskuze (0)

Novinka

Anonym