Nemluví, velké peníze mu generují gesta. Khaby Lame za video na TikToku inkasuje i přes 18 milionů

Za běžný placený příspěvek si nejsledovanější tiktoker řekne i deset milionů korun. Ty lukrativnější jsou až o osm milionů vyšší.

Filip HouskaFilip Houska

khaby-lame_1

Foto: Hugo Boss

Nejsledovanější tiktoker světa Khaby Lame

0Zobrazit komentáře

Že se na sociálních sítích dají vydělávat pořádné peníze, o tom už dnes nikdo nepochybuje. A když jste navíc nejsledovanější na světě, máte finanční situaci o mnoho jednodušší. Zářným příkladem je Khaby Lame, který má nejvíce sledujících na TikToku ze všech ostatních tvůrců. A za jedno video, na kterém prakticky ani nepromluví, si zvládne říct i přes 18 milionů korun. Lukrativní je i jeho spolupráce s německým módním domem Hugo Boss.

Poslední dva roky, kdy svět drtila covidová pandemie, vystřelily vzhůru řadu zajímavých tvůrců na sociálních sítích. Ať už jde třeba o dagestánského mrňouse Hasbullu, který mimo jiné nedávno podepsal smlouvu s prestižní organizací smíšeného bojového umění UFC, nebo zmíněného italsko-senegalského chlapce, jenž původně pracoval v turínské továrně a ani ve snu by ho nenapadlo, že se bude živit tvorbou zábavného obsahu na TikToku.

Pokud se na sociálních sítích pohybujete, patrně víte, co Khaby Lame dělá. V první řadě nemluví, jen gestikuluje rukama a dělá si legraci z nejrůznějších trendů, které na Instagramu nebo TikToku zrovna letí. Proč například lidé potřebují speciální přístroj na krájení citrusů, když si mohou vzít do rukou obyčejný nůž a pomeranč nebo citron rozříznout? Nebo nač okrajovat banán ve slupce, když jde jednoduše oloupat? Takových videí má tuny.

Reakční videa obecně patří mezi velmi oblíbený formát na sociálních sítích – a Khaby toho skvěle využil. Za zhruba dva a půl roku nasbíral na TikToku bezmála 150 milionů fanoušků, odsunul dosud co do počtu sledujících vévodící influencerku a tanečnici Charli D’Amelio a stal se nejsledovanějším tvůrcem této sítě. Když už vás navíc sledují takové masy lidí, dá se na tom postavit velmi dobrý byznys, který Khaby teď poodhalil.

V rozhovoru pro magazín Fortune dvaadvacetiletý rodák ze senegalského Ziguinchoru zmínil, že si za sponzorovaný příspěvek, který platí konkrétní firma za propagaci svého produktu, řekne i 400 tisíc dolarů, v přepočtu asi 9,8 milionu korun. O padesát tisíc dolarů více pak dostával za příspěvky, které vydával ve spolupráci se značkou Hugo Boss – je totiž jejím ambasadorem pro mladší cílovou skupinu.

Ani zdaleka ale nejde o jeho dosavadní stropové částky. Protože má Khaby ambice stát se hercem, ideálně rovnou ve velkých hollywoodských filmech, spolupracuje také s jedním nejmenovaným filmovým studiem. A to platí za jeden příspěvek až 750 tisíc dolarů, respektive více než 18 milionů korun. Pořád ale nejde o úroveň například portugalského fotbalisty Cristiana Ronalda, který za jeden post inkasuje i 30 milionů korun.

Khaby se mimo jiné před nedávnem stal i ambasadorem společnosti Binance, největší kryptoměnové směnárny na světě, která jen loni měla utržit v přepočtu přes 470 miliard korun. Spolu s ní se bude slavný tiktokový umělec snažit lidem přibližovat svět kryptoměn a na ně navázaných technologií včetně takzvaného webu 3.0 (o to se ostatně snažíme i my v rámci našeho speciálu Průvodce světem krypta).

Součástí této spolupráce, jejíž finanční podmínky zůstávají skryté, bude i participace na unikátní kolekci na bázi NFT, jejíž jednotlivá díla budou moci lidé kupovat. Díky tomu se tak stanou jejich certifikovanými majiteli zapsanými na blockchainu. Něco podobného ostatně chystá i zmíněný Ronaldo, který s Binance taktéž navázal spolupráci a bude s ní krypto propagovat.

„Své sledující považuji za svou rodinu a vždy hledám nové výzvy a zajímavý obsah, který bych s nimi mohl sdílet. Na web 3.0 jsem byl zvědavý už nějakou dobu a chopil jsem se příležitosti ohledně toho spolupracovat s lídrem, jako je Binance, protože se dokonale shoduje s tím, co obvykle praktikuji já – dělat složité věci snadno a zábavně pro všechny,“ řekl tehdy Khaby ke své nové spolupráci.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym