Nová česká služba Valuo.cz, za kterou stojí bývalý CTO Seznamu, dokáže zdarma odhadnout tržní cenu nemovitostí

Filip HouskaFilip Houska

val

Na český startupový trh se začíná drát nadějný hráč z Mladé Boleslavi, Valuo.cz, který má za cíl zrychlit a zjednodušit proces zjišťování odhadů tržních cen domů a bytů po celé České republice.

Proces, kdy si chce zájemce zjistit tržní cenu nemovitostí, není ničím neobvyklým: v našich internetových vodách existuje řada cenových map, které takové výsledky dokáží zajistit. Valuo.cz však vyzdvihuje dva hlavní benefity, díky nimž má být tento výpočtový nástroj, který čerpá z parametrů jako poloha, typ nemovitosti, stav, velikost či konstrukce, číslem jedna pro tyto účely.

rondoipad

Přečtěte si takéČeský projekt Rondo hlásí 100 tisíc uživatelů a více než 4 miliony korun ve vyplacených výhrách

Jedním z důležitých aspektů je cena za využívání, která je u konkurence běžná. V tomto případě však nehraje žádnou roli, jelikož je Valuo.cz zcela zdarma. Dalším prvkem je databáze až 100 tisíců bytů a domů v ČR, které se v posledních šesti měsících prodaly, respektive prodávaly. Podle vyjádření Radka Šitery, spoluzakladatele služby, prošla tato databáze ruční kontrolou, čímž se zvyšuje přesnost výpočtů odhadů.

Projekt má podle týmu, kde figuruje i bývalý CTO Seznamu, Petr Šnajdr, ambice díky svému technologickému zázemí v podobě algoritmů a mechanismů sběru dat prorazit i v zahraničí.

„Během příštích 12 měsíců plánujeme Valuo rozšířit do dalších 3 zemí. Zajímají nás především státy jižní Evropy, kde je technické řešení současných realitních webů hodně pozadu oproti Velké Británii, Německu, Polsku a dalším zemím střední a severní Evropy,“ říká Šitera.