Nová studie ukazuje, kolik času trávíme denně zíráním na obrazovky svých iPhonů

Michal BenatzkyMichal Benatzky

coffee-apple-iphone-desk
0Zobrazit komentáře

Každý, kdo vlastní iPhone, nebo jiný chytrý telefon jistě potvrdí, že podobné zařízení je silně návykovou záležitostí, u kterého denně tráví až několik hodin. Výzkumná agentura TNS se však rozhodla toto čísla blíže specifikovat a tak mezi majiteli iPhonů ve věku 16-30 let provedla průzkum, který ukázal, že průměrný majitel jablečného smartphonu tráví zíráním do obrazovky svého telefonu průměrně 3,2 hodiny denně.

Pokud tuto dobu přepočteme na jeden rok, zjistíme, že nad svým mobilním telefonem strávíme celých 49 dní. Studie také ukázala, že každý uživatel se na svůj iPhone podívá průměrně 150 krát za den. Takto vysoké číslo můžeme přičíst častému kontrolování displeje kvůli novým notifikacím, počet případů, kdy odemkneme displej telefonu tak bude nesporně nižší.

cupr

Přečtěte si takéTomáš Čupr vstupuje jako partner do investiční skupiny EnernTomáš Čupr vstupuje jako partner do investiční skupiny Enern

Další zajímavá data také ukazují jak v reálném životě využíváme aplikace. Podle TNS najdeme v průměrném iPhonu něco mezi 60-70 aplikacemi, jak se ale dalo očekávat, pravidelně spouštíme pouze 10% z nich. Nejčastějším důvodem pro sledování displeje smartphonu je kontrola sociálních sítí a sledování videí. Jak už bylo řečeno, studie se týkala pouze uživatelů přístrojů s operačním systémem iOS, data o průměrném majiteli smartphonu s Androidem tak bohužel neznáme. Dá se ale samozřejmě předpokládat, že se příliš lišit nebudou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym