Nový český startup Meatspace spouští platformu pro krátkodobý pronájem komerčních prostor

coworking
0Zobrazit komentáře

Při pořádání společenských akcí, ať už soukromých nebo veřejných, bývá často problém s výběrem vhodné lokality. Existuje totiž jen malé množství míst, které veřejně ukazují podmínky pro svůj pronájem – je tak nutné je kontaktovat jednotlivě a trávit tím zbytečně hodiny, spíše dny. Další limitací je nutnost spoustu z nich pronajímat minimálně na celý den.

To chce řešit český projekt Meatspace, který vznikl z původního neveřejného katalogu míst k pronájmu Evnt.cz, a který se dnešním dnem naplno spouští. Mezi přibližně 300 místy, které jsou momentálně v nabídce, lze vybírat podobně jako třeba na Airbnb, tedy dle lokality, kapacity lidí, typu prostoru, vybavení a samozřejmě i ceny.

avast-prague-hq-main

Přečtěte si takéČeský Avast loni utržil téměř 17 miliard korunČeský Avast loni utržil téměř 17 miliard korun

Většinu cen lze vidět rozepsanou přímo v detailu každého prostoru, případně ji poptat individuálně. Výhodou platformy je možnost pronajímat jen na několik hodin, a to jak menší místa pro přednášku několika lidem, až po místa s kapacitou tisíců lidí. V nabídce je tak pražské MeetFactory, Divadlo Archa, Forum Karlín, ale třeba i Letiště Letňany nebo coworkingové prostory.

meatspace

Místa jsou momentálně dostupná v Praze, Brně a Ostravě – majitelé prostor mohou svá místa inzerovat za 590 korun měsíčně nebo 5900 korun ročně, naopak zájemci mají přístup na celou platformu zdarma a rezervovat mohou přímo online.

K tomu dodává Kateřina Studeníková, tvůrčí členka projektu:

„Už není potřeba obvolávat každou restauraci, kavárnu nebo coworkingový prostor zvlášť a zjišťovat, jestli nemají volnou zasedačku či promítací sál. Na Meatspace.cz hned v přehledu vidíte, která místa se k pronájmu nabízejí, jaké služby zde můžete očekávat a zda mají v požadovanou dobu volno. Díky rozsáhlé a detailní fotogalerii zjistíte, jak to v daném prostoru vypadá, jakou má kapacitu a vybavení.“

Foto: Meatspace

Diskuze (0)

Novinka

Anonym