Novým CEO STRV se stává Lubo Smid. David Semerád povede novou entitu STRV Labs

Česká technologická společnost STRV před pár hodinami ve svých karlínských kancelářích oznámila změny ve vedení a plány pro nadcházející měsíce. Připojila také čísla za uplynulý rok, který znamenal růst hned na několika frontách.

Například obrat klientských projektů vzrostl za tuto dobu o 25 %, přičemž celkově STRV pracovalo s 81 klienty. Tomu odpovídal i personální růst: o 50 % vzrostl počet vývojářů, designérů a testerů v STRV. Navíc, protože jednou z činností STRV je práce s komunitou, uspořádala firma za minulý rok celkem 38 komunitních akcí, na které dorazilo 4598 lidí.

edookit2

Přečtěte si takéČeský startup Edookit tvořící chytré systémy pro školy chce vybrat na Fundlift.cz 5 milionů korun

Úspěch však STRV zaznamenalo především na poli vlastních aplikací. Firma představila celkem čtyři, které jen za minulý rok společně s pátou vygenerovaly obrat 1,4 milionu dolarů a přes 5,75 milionu stažení. Jedná se o trojici seznamek pro LGBT komunitu Surge, Grizzly a Zoe a dvě hry ColourMe a Dot 2 Dot.

„Je veřejným tajemstvím, že původně tyto aplikace (v rámci STRV Labs, pozn. red.) vznikaly jakožto vedlejší projekty, na kterých jsme testovali nové technologie a na kterých jsme pracovali ve chvílích, kdy jsme měli volné vývojové kapacity. Nakonec se ukázalo, že tyto projekty jsou velmi zajímavé i finančně. Otevírají se nám tak nové příležitosti, jak diverzifikovat příjmy,“ říká David Semerád.

sas_2934-STRV-FINAL

Právě pro potřeby vlastních projektů STRV také vytvořilo novou, samostatnou entitu STRV Labs, do jejíhož čela se posune nyní už bývalý CEO STRV, David Semerád. Jeho pozici v STRV, které se bude dále soustředit na zakázkový vývoj, pak zaujme další ze zakladatelů firmy Lubo Smid.

V rámci STRV Labs by Semerád rád představil v letošním roce dva nové projekty. Mezi zvažovanými příležitostmi je například projekt založený na technologii blockchainu. Druhým je pak projekt s pracovním názvem „Female Founder“, který má podporovat ženy vstoupit do světa podnikání. Semerád v rámci tohoto nápadu připouští několik směrů, a to od založení inkubátoru až po vlastní televizní reality show. V případě televizní show pak prý probíhají pokročilá jednání s hollywoodskými producenty.

strv founders

Zakladatelé STRV: Lubo Smid, David Semerád, Martin Šťáva a Pavel Zeifart

Jako jednu z priorit pro rok 2018 proto STRV uvádí zavedení STRV Labs jako „signifikantního zdroje obratu celé společnosti“. Souběžně však chce zvyšovat obrat na klientských projektech a upevnit svou pozici na americkém trhu.

„Podařilo se nám posunout od malé punkové firmy k jedné z předních technologických společností v ČR. Nyní je potřeba udělat totéž na americkém trhu. Postavili jsme silný tým lidí, kteří pomáhají s chodem firmy, a teď nás čeká akcelerace dalšího růstu. Technologickými znalostmi jsme vybaveni, musíme ovšem zapracovat na zvýšení povědomí o STRV v USA, což jsme plánovali již několikrát, ale zatím jsme neuspěli. Chceme do Spojených států přenést marketingové aktivity a akce, které pořádáme v Praze a Brně. Dále budeme pokračovat v rozšiřování amerického týmu, abychom byli klientům více na očích, a zaměříme se také na všechny tři segmenty svých klientů, kam spadají inovativní projekty pro technologické giganty, jakými jsou Google nebo Microsoft, rychle rostoucí společnosti, například Tinder, ClassDojo nebo LegalZoom, a ryze startupové projekty, jakými jsou Boosted Boards, Awayco či Pura Scents,“ říká nový CEO STRV Lubo Smid.

Foto: STRV

Redaktor CzechCrunch, student politologie a mediálních studií na FSS MU. Píše texty o vesmíru, sociálních sítích a technologiích.