Novým Windows 10 se velmi daří a hlásí rekordní počty stažení

Michal PtáčekMichal Ptáček

windows-10
0Zobrazit komentáře

Bude to přibližně měsíc, co byly do světa oficiálně vypuštěny nové a podle spousty lidí zatím nejlepší Windows ve verzi 10. S jistotou se teď dá konstatovat, že ten, kdo jim původně předpovídal chladné přijetí, tak jako například u často kritizované verze 8, nemohl být dále od pravdy.

angee-h

Přečtěte si takéV Čechách vzniká startup, který má globální ambice dobýt trh se zařízeními pro chytrou domácnostV Čechách vzniká startup, který má globální ambice dobýt trh se zařízeními pro chytrou domácnost

Nejnovějšímu operačnímu systému Microsoftu se totiž podle posledních informací velmi daří, protože už je nainstalován na 75 milionech zařízení ve 192 zemí. Ještě důležitější je ale fakt, že 1,5 milionu z tohoto počtu tvoří firemní klientela, u které se přechod na jiné verze operačních systémů rodí vždy nejsložitěji, jelikož zejména střední a velké společnosti samozřejmě jen tak své počítače v takto krátkém období neupgradují. Dá se proto logicky očekávat, že tento podíl se bude v následujícím období ještě rapidně zvyšovat.

Prvenství mezi operačními systémy od Microsoftu jinak stále drží populární Windows 7 s přibližně 85 procentním podílem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym