Oblíbený iPhone SE se vrací v novém kabátku. Má větší displej, vyšší výkon a hlavně příjemně nízkou cenu

Filip HouskaFilip Houska

iphone-se-2020_boxed

Foto: Apple

Nový iPhone SE přináší lepší výkon v oblíbeném těle

0Zobrazit komentáře

Dlouhé měsíce se očekávalo, kdy Apple vydá nový iPhone SE, aktualizovanou verzi jednoho z nejoblíbenějších iPhonů mezi běžnými zákazníky. Indicie pro představení se objevovaly v hojném počtu a mnohdy vycházely z ověřených zdrojů, tudíž to byla jen otázka času. Nyní je rozhodnuto a Apple dnes druhou generaci svého cenově přijatelného modelu oficiálně představil.

iPhone SE se od roku 2016 těšil velké oblibě zejména díky svým kompaktním rozměrům. Zatímco ostatní telefony rostly v úhlopříčce, Apple zkoušel udržet fanoušky menších displejů právě tímto modelem. A dařilo se mu. Dnes však původní varianta po stránce výkonu nedostačuje a lidé byli nuceni svůj oblíbený iPhone nahrazovat.

iphone-se-2020_3

Foto: Apple

Nový iPhone SE je výkonnější telefon v populárním designu

Situace se ovšem mění. Apple dnes prostřednictvím tiskové zprávy aktualizovaný model SE zničehonic uvedl, a pokud jste sledovali dosavadní spekulace, pravděpodobně nebudete nijak zvlášť překvapeni. Novinka postrádá ty nejlepší parametry, které nabízí vlajkové lodě iPhone 11 Pro a 11 Pro Max, ale láká na lepší průměr a na poměry kalifornské firmy atraktivní cenovkou.

Po stránce designu jde o relativně starou známou písničku. Nový iPhone SE vychází ze vzhledu iPhonu 8, má skleněná záda a tím pádem umožňuje taktéž bezdrátové nabíjení, což první generace neuměla. Boky, na nichž jsou tradiční manuální tlačítka, jsou z hliníku, který tvoří hranici okolo displeje Retina HD s úhlopříčkou 4,7 palce.

iphone-se-2020_5

Foto: Apple

iPhone SE (2020)

Poněkud standardní je i zadní kamera. Apple se vrátil zpět ke kořenům a do svého nového vstupního iPhonu zahrnul pouze jednu dvanáctimegapixelovou čočku, která je širokoúhlá a podporuje portrétní režim. To je zajištěno i díky procesoru A13 Bionic s podporou takzvaného neurálního enginu (Neural Engine), který mimo jiné slouží pro strojové učení a další pokročilé technologie.

Součástí je i podpora funkce Smart HDR pro lepší focení v horších světelných podmínkách nahrávání videa ve 4K při šedesáti snímcích za vteřinu.

Staré dobré Touch ID a bezprecedentní cena

Face ID, respektive biometrická technologie založená na skenu obličeje, je pro Apple v posledních letech základním bezpečnostním prvkem. To však neznamená, že definitivně zanevřel na Touch ID – nový iPhone SE je důkazem, že otisk prstu stále žije. Ve spodním širokém rámečku je opět klasické kolečko, díky němuž dokážete po přiložení prstu odemknout zařízení, zaplatit v obchodě pomocí Apple Pay nebo nakupovat přes Apple ID.

iphone-se-2020_4

Foto: Apple

Nový iPhone SE dorazí ve třech barevných variantách

Novinka tedy nenabízí nic nového, co by uživatelé Applu neznali. Je to ovšem záměr. Vzhledem k tomu, že se společnost pod vedením Tima Cooka nesnažila udělat z inovovaného iPhonu SE výkonnostní a přelomové monstrum, mohla mu nasadit zajímavou cenovku. Model startuje na 12 990 korunách, tedy cenové hranici, která je ve světě jablečných telefonů velmi atraktivní.

jacob-and-co-bugatti-chiron-tourbillon-1

Přečtěte si takéŠestnáctiválec na zápěstí místo ciferníku. Jacob & Co. vytvořil unikátní hodinky podle Bugatti ChironŠestnáctiválec na zápěstí místo ciferníku. Jacob & Co. vytvořil unikátní hodinky podle Bugatti Chiron

V základu je zahrnuto úložiště ve výši 64 GB a můžete vybírat z černé, bílé nebo červené varianty. Za příplatek 1 500 korun pak získáte 128GB verzi a za 17 590 korun lze pořídit tu nejvyšší variantu s 256 GB. Předobjednávky začínají v pátek 17. dubna ve 14.00 středoevropského času, a to přímo na oficiálním e-shopu Applu.

iphone-se-2020_2

Foto: Apple

Nový iPhone SE dorazí v černé, bílé a červené variantě

Diskuze (0)

Novinka

Anonym