Ondřej Tomek investuje do serveru Audioteka a posouvá jeho valuaci na 460 milionů korun

audioteka-m
0Zobrazit komentáře

Zakladatel kdysi úspěšného portálu Centrum.cz pod firmou NetCentrum, který v ní odprodal svůj tehdy zhruba 40% podíl – Ondřej Tomek, si naplno užívá života investora. Kromě investic do společností jako Mall.cz nebo Safetica investoval přes 25 milionů korun do startupu na vyhledávání letenek Skypicker nebo neznámou částku za téměř 70% podíl v poskytovateli e-shopových řešení Shoptet.cz.

Po necelém roce přichází další investice – tentokrát do polské společnosti Audioteka, S.A., provozující v Česku server Audioteka.cz, který nabízí audionahrávky nejrůznějších knih a má vlastní patentovanou technologii na mobilní systém audioknih v automobilech. Neznámá výše investice dokázala ocenit celou společnost na více než 460 milionů korun.

tomascupr

Přečtěte si takéRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanziRohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanzi

Funguje od roku 2009 v již 23 zemích, kde v podílu tržeb jasně vede Polsko, Německo a ČR. Aktuální počet aktivních uživatelů se pohybuje ve všech lokalitách na hranici 5 milionů. V Česku drží takřka poloviční podíl v Audiotéce zároveň společnost PEMIC BOOKS a.s., která pomáhá navazovat vztahy s dnes již více než 500 vydavateli.

audioteka.cz

Nově získané finance by měly sloužit především na rozšíření na západní trhy a do Turecka, k čemuž dodává zakladatel a generální ředitel Audiotéky, Marcin Beme:

„Jsem velmi rád, že se Ondřej stal součástí Audioteky coby investor a člen představenstva, protože s ním přicházejí jeho mimořádné zkušenosti s budováním elektronického obchodu. V důsledku toho, jak se mění chování uživatelů, jsou audioknihy každý rok významnější součástí vydavatelského průmyslu než dříve.

Klíčové faktory pro růst audioknih jsou digitální distribuce, mobilní aplikace, mobilní generace uživatelů, rychlý životní styl a rostoucí technologická zdatnost. Audioteka se nachází ve správném čase a na správném místě, aby mohla těchto změn využít a přinést do životů uživatelů hodnotnější obsah.“

K trhu, ve kterém se ročně protočí přes 2,5 miliady dolarů a roste 30% tempem každým rokem a kde má audioserver své místo dodává investor Ondřej Tomek:

„Audioteka je skvělá, rychle rostoucí technologická společnost, která výborně zapadá do mé investiční strategie.“

Diskuze (0)

Novinka

Anonym