Podívejte se, jak vypadá běžný den Marka Zuckerberga, zakladatele a CEO Facebooku

mark

CEO Facebooku Mark Zuckerberg

0Zobrazit komentáře

Zakladatel a CEO Facebooku, Mark Zuckerberg toho má ve svých 33 letech na starosti mnoho. Nejen že vede jednu z největších technologických firem současnosti, ohodnocenou na 435 miliard dolarů, ale zároveň i svoji filantropickou nadaci, jenž založil s vlastní ženou, Priscillou Chan, a také se stará o rodinu, která se nedávno rozrostla o první dceru.

Mnoho lidí o něm říká, že je inteligentní podivín a tak trochu introvert, s místy nejistým chováním – někdo zase, že jde o nekompromisního člověka, který si jde tvrdě a přes mrtvoly za svým cílem. Tak nebo tak, můžeme se minimálně inspirovat v každodenní rutině, kterou Mark provádí, aby toto zajeté tempo dokázal stíhat a přitom ho skloubil s rodinou.

imacpro

Přečtěte si takéApple představil nadupaný 18jádrový iMac Pro, 10,5palcový iPad a zcela nový produktApple představil nadupaný 18jádrový iMac Pro, 10,5palcový iPad a zcela nový produkt

Základ je v jednoduchosti

V rozhovoru s Jerry Seinfeldem na Facebook Live se Mark zmínil, že každý den vstává v 8 hodin ráno – i přesto, že mnohdy pracuje až do 4 nebo 6 hodin ráno, projede si poslední příspěvky a reakce na Facebooku, zprávy ve Facebook Messengeru a na WhatsAppu. Třikrát týdně po tomto rituálu chodí pravidelně běhat – prý je to jeden z nejlepších způsobů, jak si pročistit hlavu.

mark

Když přijde na snídani, není žádné přesně jídlo, které by vyhledával – většinou sáhne po první věci, kterou uvidí v lednici. Obecně totiž chce s podobnými rozhodnutími trávit co nejméně času – i proto nosí každý den takřka stejné oblečení, až na vyjímečné příležitosti. Většina lidí ho tak nikdy neviděla mimo klasické jeany, šedé tričko a tenisky.

Podobně na tom byli například i Steve Jobs, Albert Einstein a další vizionáři, kteří se takovými malichernostmi jednoduše odmítali zabývat. V samotné práci tráví Mark přibližně 50 až 60 hodin týdně, o platformě ale podle svých slov přemýšlí neustále – kdykoliv ho napadne zásadní vylepšení, jde do práce – absolutní volno pro něj takřka neexistuje.

Bezpečnost především

Celý dům Zuckerbergů v kalifornském Palo Alto má velmi dobré zabezpečení – konkrétně pak vlastní kamerový systém s „po domácku“ propojenou technologií inteligence, která zaznamenává každý pohyb po domě i pozemku, vyhodnocuje a podle toho umí nejen kontrolovat možné vniknutí, ale i plánovat a automatizovat různé úkoly, jako třeba zamykání dveří, ovládání klimatizace a topení a podobně.

Allen & Co. Media And Technology Conference

Na mnoho úkolů samozřejmě deleguje další lidi – jen o jeho vlastní facebookový profil se stará až 12 zaměstnanců najednou, kteří sice nevytváří nové příspěvky, ale kontrolují je před publikací, kontrolují došlé zprávy, a stejně tak i nevhodné komentáře mezi uživateli a některé základní odpovědi.

Nejdůležitější je začít sám u sebe

Když už se přeci jen nějaká volná chvilka najde, Mark se věnuje mimo rodiny především sebevzdělávání. Během několika let se naučil takřka plynule mandarínštinu, kterou využil na mnoha konferencích. Zároveň čte, minimálně jednu knihu každých 14 dní, o čemž se mimo jiné rád podílí s fanoušky na Facebooku.

mark3

Když se mu v roce 2015 narodila první dcera Max, vzal si poprvé v životě dovolenou, aby s ní a manželkou strávil 2 měsíce „volného“ času. Manželce i dceři se ale věnuje denně – minimálně jednou denně se snaží s Priscillou potkat při obědě, večeři nebo večerní konverzaci doma. Naopak dveru každý den, bez ohledu na to, co se zrovna děje, a pokud není daleko na cestách, uspává židovskou modlitbou „Mi Shebeirach“.

Před přibližně třemi měsíci Mark a Priscilla oznámili, že čekají další dceru. Uvidíme, jak se Markův život změní po jejím narození.

Foto: Mark Zuckergberg / Facebook, Facebook

Diskuze (0)

Novinka

Anonym