Podívejte se na dokument zachycující vývoj české hry Kingdom Come: Deliverance (video)

Michal PtáčekMichal Ptáček

kingd

Jsou tomu přibližně 2 měsíce, co po více než čtyřletém vývoji zamířila do prodeje zřejmě nejočekávanější česká hra všech dob: Kingdom Come: Deliverance. České RPG, za jehož vývojem stojí tým okolo herního vývojáře Dana Vávry, který se do podvědomí hráčů v minulosti zapsal jako tvůrce kultovní Mafie, v podstatě ihned po vydání způsobilo celosvětovou mánii, když se během prvních 8 dní prodalo přes milion kusů a následně se zařadilo i mezi nejprodávanější tituly na herní platformě Steam.

Za tímto úspěchem, který zdaleka není u konce, samozřejmě stálo a stále stojí obrovské množství práce a financí, což názorně zachycuje 50minutový dokument od českého herního YouTube pořadu Vortex. V něm totiž jeho autoři vyzpovídali jednotlivé tvůrce Kingdom Come: Deliverance a z detailu tak zachytili proces výroby hry, která se s největší pravděpodobností zapíše nejen do české herní historie.

mixitomat

Přečtěte si takéČeský Mixit chystá speciální výdejní automat na müsli. Objeví se ve firmách či školách

„Ve společnosti vývojářů z týmu Warhorse Studios jsme strávili s přestávkami poslední měsíc, který předcházel vydání jejich hry Kingdom Come: Deliverance. Pojďte se společně s námi podívat na to, jaká panovala ve studiu atmosféra ve dnech a hodinách krátce předtím, než uvedli svůj debut na trh. Zachytili jsme i to, jak prožívali chvíle těsně po vydání titulu, první verdikty novinářů nebo autogramiádu Dana Vávry,“ popisují dokument jeho tvůrci Zdeněk Princ, Petr Strecker a Jiří Bigas.

Zde už slíbené video…