Podívejte se na nejdražší pozemek v Los Angeles v historii. Stojí miliardu dolarů a už má první zájemce

themountain
0Zobrazit komentáře

Přezdívá se mu „The Mountain“, v překladu hora, a nachází se na nenápadné adrese 1652 Tower Drive v kalifornském Beverly Hills, které je součástí známého města Los Angeles. Řeč je o jednom z nejdražších pozemků na světě a o historicky nejdražším pozemku v Los Angeles vůbec, jež patří společnosti Secure Capital Partners a který je k dispozici za ohromnou 1 miliardu dolarů, tedy 22,4 miliardy korun.

A že nejde o vůbec obyčejný pozemek, dokazuje už samotné umístění, které zaručuje absolutní soukromí a exkluzivní polohu na vrcholu klikaté cesty a největšího kopce v Beverly Hills, místa notoricky známého pro své poštovní směrovací číslo 90210. Za téměř pětimetrovou bezpečnostní bránou se nachází vybudovaná kamenná cesta, na míru řešené osvětlení a přes 500 vysazených stromů, které vás dovedou až na pozemek o rozloze 157 akrů, tedy přes 635 tisíc metrů čtverečních.

To nejlepší? Na celém pozemku není jediná nemovitost, vše tak bude na novém majiteli. Samozřejmostí je i speciální protipovodňový systém v případě silné bouře nebo záložní elektrický generátor, který zvládne v případě výpadku elektřiny v celém městě udržet v chodu nemovitost či nemovitosti o celkové ploše téměř 28 tisíc metrů čtverečních.

themountain7

Z pozemku lze vidět ve 360 stupních vše od panorama centra Los Angeles přes plážové oblasti Santa Monica či Venice Beach až po Catalina Island a Orange County. Nejbližší sousedství je vzdáleno téměř kilometr od pozemku, což jen dále umocňuje pocit soukromí. Miliardová cenovka ovšem vyvolává dohady o tom, zda má vůbec pozemek bez nějaké nemovitosti reálně takovou hodnotu – mnozí realitní experti odhadují hodnotu spíše k 300 milionům dolarů, čemuž odpovídá i jedna z mála nabídek, která se před několika dny projednávala.

Mezi zájemci byl kalifornský realitní magnát Scott Gillen, který za pozemek nabízel 400 milionů dolarů. Vlastník pozemku, společnost Secure Capital Partners, ovšem s nabídkou nesouhlasila a poslala protinabídku ve výši 600 milionů dolarů. Nutno uznat, že jde stále o 40% slevu oproti původní nabízené ceně, ale nakonec kvůli tomu z prodeje sešlo. Pro realitní agenty je prodej miliardového pozemku obrovské sousto, za kterým je spousta práce, a proto od něj většina z nich dává ruce pryč.

anyonego-pes

Přečtěte si takéČeské AnyoneGo představilo nový vozík pro menší handicapované psy. Vyrábí ho na 3D tiskárněČeské AnyoneGo představilo nový vozík pro menší handicapované psy. Vyrábí ho na 3D tiskárně

Nyní je pozemek zvaný The Mountain v nabídce realitní kanceláře Aaron Kirman, která za svoji historii prodala nemovitosti za více než 3 miliardy dolarů. Gillen, který prodal poslední nabídku, chtěl na pozemku vystavět celkem šest nemovitostí, které by kompletně vybavil a dále prodával. Podobným způsobem nedávno zahájil výstavbu na 24akrovém pozemku v plážové oblasti Malibu, kde staví celkem pět domů. Cena pozemku dosáhla 50 milionů dolarů.

themountain3

Mezi dřívějšími zájemci o The Mountain byli například i herci Brad Pitt či Tom Cruise, kteří chtějí pozemek spolufinancovat a postavit tam více nemovitostí. Je tedy otázkou jak dlouho může prodej miliardové nemovitosti, u které jsou podle všeho kupující schopni jít s cenou až na polovinu, trvat. Jde nicméně o exkluzivitu, která s přibývajícími lety bude jen a pouze získávat na ceně. Poptávka po podobně umístěných pozemcích je totiž obrovská, ale nabídka je malá, což vystřeluje ceny do astronomických výšin.

themountain6
themountain5
themountain4
themountain2

Foto: Matthew Momberger / Aaron Kirman Partners

Diskuze (0)

Novinka

Anonym