Pomocí tohoto řemínku bude možné volat pouhým přiložením prstu na ucho

Filip HouskaFilip Houska

sgnlx
0Zobrazit komentáře

Telefonování pouhým přiložením prstu k uchu byla vidina budoucnosti, kterou prosadily především science fiction snímky s tajnými agenty v čele. Takovým konceptem se inspiroval i jihokorejský startup Innomdle Lab, který si dal za cíl poskytnout tuto technologii i reálným lidem. Svůj projekt pod názvem Sgnl zveřejnil na Kickstarteru a prozatím se těší velké oblibě.

Sgnl je ve své podstatě řemínek na hodinky, který propojuje hovor z mobilního telefonu přes prst dotyčného přímo k uchu. Po přiložení prstu ke sluchovému orgánu může příjemce pomocí zabudovaného mikrofonu v náramku s druhou stranou i komunikovat. Na crowdfundingové platformě Kickstarter jej zatím podpořilo přes 1500 lidí a zafinancovalo částkou okolo 262 tisíc dolarů, což je asi pětkrát více než očekávaná suma.

timcook

Přečtěte si takéApple musí v Irsku doplatit 351 miliard kvůli nezákonným daňovým výhodámApple musí v Irsku doplatit 351 miliard kvůli nezákonným daňovým výhodám

Hodinkový řemínek budoucnosti funguje na bázi Bluetooth. Pomocí něj dokáže zachytit hlasový signál z telefonu a díky prvku BCU (Body Conduction Unit) dokáže přenést vibrace do prstu. Jakmile se prst dotkne ucha, tak se v bezprostřední blízkosti vibrace přemění na zvuk, který uslyší pouze příjemce. Hovor by měl být navíc zcela čistý, tudíž bez žádného okolního šumu. Firma sama důrazně dodává, že použitá technologie je bezpečná a zdraví neohrožující.

sgnl_0902_1

Doplněk Sgnl je možné umístit nejen na chytré hodinky jako Apple Watch, Samsung Gear či Pebble Time, ale také na tradiční hodinky mechanického a digitálního typu, a to pomocí speciální úchytky a špendlíku. Nutné je mít na paměti, že ta část náramku se senzorem přenášející zvuk musí být k hodinkám připnuta „zespoda“, tudíž na šesti hodinách. Řemínek je možné nosit i samostatně.

Parametry bohužel nemusí vyhovovat každému

Výrobce slibuje až čtyřhodinovou výdrž baterie při aktivním využívání, kompatibilitu s novějšími operačními systémy Android (od verze 4.4) a iOS (od verze 8) a vyšší odolnost proti prachu či vodě (nikoliv celkovou voděodolnost). V rámci tohoto produktu přichází i oficiální aplikace (doposud nedostupná) pro obě platformy, kde si může uživatel procházet různé sekce, jako například notifikace či měření pohybové aktivity.

sgnl_0902_2

Nejlevnější limitovaná varianta řemínku Sgnl s příslušenstvím přicházela za minimální cenu 99 dolarů (cca 2 400 korun). Ta je ale zcela vyprodána a zájemci mají možnost využít pouze dražší balíčky, které se pohybují v cenách od 140 dolarů, tedy přibližně 3 390 korun.

https://www.youtube.com/watch?v=40LfELeoAIw

Diskuze (0)

Novinka

Anonym