Populární platforma pro designery Dribbble po 8 letech vydává oficiální mobilní aplikaci

dribbbleapp

Mezi designery a nejen nimi je k dispozici mnoho platforem, kde mohou prezentovat svoji práci potencionálním klientům a získávat feedback od ostatních profesionálů, ale jen málo z nich je tak kvalitních jako Behance od Adobe nebo Dribbble, který v roce 2009 založili Dan Cederholm a Rich Thornett a začátkem letošního roku v ní odprodali většinový podíl.

I přes 8 let, co Dribbble funguje, se ovšem nikdy nedostalo na vydání oficiální mobilní aplikace, která by byla pohodlnější než mobilní verze webu a zároveň obsahovala dodatečné funkce. To už dnes neplatí, protože Dribbble vydává její první verzi, dostupnou od včerejšího dne na iOS, na které se podílel iOS vývojář Devin Ross.

xtndtop

Přečtěte si takéOstravští XTND vybrali na svůj elektrický skateboard za necelých 12 hodin přes 2 miliony korunOstravští XTND vybrali na svůj elektrický skateboard za necelých 12 hodin přes 2 miliony korun

Mezi dostupné funkce patří například 3D touch, který umožňuje okamžitý náhled gifů již z přehledu příspěvků, podporu rozdělené obrazovky na iPadu pro porovnávání designů, podrobné vyhledávání nebo Handoff, tedy možnost pozdějšího procházení stejného obsahu z mobilu nebo tabletu i na desktopu, bez nutnosti ho hledat znovu.

dribbbleappn

V nejbližší době se chystá i několik novinek, které by měly umožnit procházení příspěvků na Apple TV, rozšířené notifikace nebo upload vlastní tvorby přímo z mobilního zařízení. Dribbble mimo jiné již delší dobu slouží jako skvělý HR nástroj, který propojuje firmy s potencionálními designery na dálku nebo na fulltime a v databázi má již přes 125 tisíc designerů.

dribbble

Aplikace ke stažení na iOS zde.