Pražská akce Techocon 2018 se zaměří na coworking a nové trendy v kancelářských prostorech

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

K podzimnímu období patří velké množství tématicky různě zaměřených mezinárodních konferencí a tato tradice se nevyhýbá ani české metropoli. Již dnes (13. září) se tak v pražské Hostivaři uskuteční druhý ročník konference TechoCon, který se tentokrát zaměří na fenomén coworkingu, který má v Praze početné zastoupení a celkově také budoucnost práce v kancelářích.

Právě do detailu promyšlené kanceláře, ve kterých často najdeme vlastní kavárny, posilovny, odhlučněné místnosti nebo herní zóny, jsou díky snaze firem co nejvíce motivovat své zaměstnance, obrovským trendem posledních let a nejen technologické firmy z celého světa do nich neváhají investovat často opravdu horentní sumy.

Několik stovek účastníků se na TechoConu může těšit na celodenní program rozdělený na dvě pódia. Jako jeden  prvních se představí Lubomír Šilhavý, zakladatel pražského coworkingu WorkLounge, odpoledne bude přednášet například také Doug Lowrie, odborník z Microsoftu, který se již přes 6 let věnuje pracovním prostorům. CzechCrunch je hlavním mediálním partnerem akce.

wework1

Přečtěte si takéDo Prahy míří coworkingový gigant WeWork. Nový kampus otevře na Národní tříděDo Prahy míří coworkingový gigant WeWork. Nový kampus otevře na Národní třídě

Kromě setkání se zahraničními hosty dojde i na panelové diskuze, které se budou zabývat tématy jako jsou nové formy organizace práce, psychologie práce v kancelářích současnosti, nebo obecněji vztahem lidí a technologií. Na vedlejším pódiu se pak budou po celý den představovat firmy z oblastí „zeleného“ stavění, firemní kultury, nebo vnímání sdíleného prostoru. Mezi účastníky tak nechybí specialisté z oblastí stojících i mimo navrhování samotných kancelářských prostor: psychologové, výzkumníci a analytikové zabývající se prostorem i lidským chováním.

TechoCon 2018 TechoCon 2018

„S tím, jak se v posledních letech mění kancelářská práce, mění se i nároky na prostor. Různé koncepty open space dnes přecházejí do nových forem coworkingů, které využívají i velké firmy. Sdílení informací, lidské síly a talentu s sebou nese zcela nové pohledy na práci, na které musejí reagovat nejen architekti a interiéroví designéři,“ popisuje Milan Začal, zakladatel konference.

Pořadatelem konference je skupina Techo, která poskytuje výrobu nábytku a služby v oblasti kancelářských prostor. Dodává do Evropy, Asie a Afriky a nábytkem vybavovala například i zmíněný Worklounge. Akce se uskuteční už v showroomu firmy, na adrese U Továren 770/1b a vstup je zdarma. Celým programem, který začíná snídaní již v 9:00, provází v roli moderátora novinář Nikita Poljakov z Hospodářských novin.

techocon-blog-21

Foto: Techocon

Diskuze (0)

Novinka

Anonym