Pražský startup získal přes 9 milionů korun od českých Credo Ventures a Tapmates

Pokud máte web běžící na nejrozšířenějším redakčním systému na světě, WordPressu, možná se vám hodněkrát stalo, že jste se nechtěně při instalování pluginů nebo změně kódu lehce uklepli a celá stránka se najednou rozsypala. Záloha z kdo ví jakého data a možnost zpětného kroku v nedohlednu. Pražský startup VersionPress si na tenhle problém trochu posvítil a dokáže ho eliminovat.

Funguje totiž na principu gitu, kde se verzují veškeré soubory, včetně databází, a mezi kterými je možné listovat, jako v historii prohlížeče. To zajistí, že pokud uděláte nějakou chybu při vývoji, můžete se vrátit kdykoliv zpět na přesný bod, který chcete obnovit. To zaujalo i české Credo Ventures, spolu s 4 dalšími investory, od kterých do startupu putuje 400 tisíc dolarů, v přepočtu asi 9,8 milionů korun.

AquaJar_3

Přečtěte si takéAquaJar: inovativní české akvárko, které na Kickstarteru vybralo už přes půl milionu Kč

Kromě Credo Ventures se mezi investory objevili například i kluci z Tapmates, které založil produktový designér Robin Raszka společně s vývojářem Petrem Reichelem. Podle našich zdrojů většina peněz šla právě od Credo Ventures, další investice už byly minoritní a šlo především o získání dalších mentorů a talentovaných lidí, kteří posunou startup na novou úroveň.

Za VersionPress stojí Borek Bernard, který ho před 2,5 lety založil a stále vede. A protože je projekt v rané fázi, nabízí se za 50 dolarů v rámci Early Access plánu nebo 200 dolarů za plán PRO. Oba obsahují pravidelné aktualizace po dobu jednoho roku a liší se počtem stránek pod jednou licencí.

borekbernard
Vývojář a tvůrce VersionPressu Borek Bernard

ver