Připraveni na nejepičtější seriál roku? Amazon ukázal velkolepý trailer na nového Pána prstenů

Půjde o jeden z nejpropracovanějších seriálů. Jedna epizoda má vyjít skoro na čtyřnásobek ceny posledních dílů Hry o trůny.

Filip HouskaFilip Houska

lotr-amazon2

Foto: Amazon Studios

Záběry ze seriálu Pán prstenů: Prsteny moci od Amazonu

0Zobrazit komentáře

Do příchodu nejočekávanějšího seriálu letošního roku zbývá už jen několik dní – a jeho tvůrci chtějí, aby byli diváci pořádně nachystáni. Amazon totiž poslal do světa další trailer na Pána prstenů: Prsteny moci, který se odehraje ve světě jedné z nejepičtějších filmových sérií všech dob. A znovu naznačil, že půjde o pořádnou jízdu. Nejen dějovou, ale i audiovizuální.

Základní premisa nového seriálu je známa už déle. Děj se odehraje ve Druhém věku a bude sledovat vzestup zla ztělesněného v Sauronovi, který se snaží obelhat obyvatele Středozemě, vytvořit dvacet prstenů moci a pomocí nich si celý kontinent podrobit. Hrdinové v čele s elfy Galadriel a Elrondem ale pohyby temných sil vycítí a pokusí se nadcházející katastrofu zarazit.

Do některých detailů pak diváky zasvěcuje Amazon ve svých ukázkách. Nejprve byl na postupné odhalování dějových linek velmi skoupý, v červenci ale rozjel pořádný kolotoč, když vypustil rovnou dva plnohodnotné trailery (ke zhlédnutí zde a zde). Teď přichází třetí, který opět potvrzuje, že půjde o epickou vyjížďku plnou poutavých přírodních scenérií, hord válečníků i velkých zvratů.

Mimochodem se očekává, že půjde o jeden z nejpropracovanějších seriálů, které kdy do televizí dorazily. Technologický obr Amazon, jenž už roky provozuje i svou televizní streamovací službu Prime Video, totiž na produkci vynakládá nevídané peníze. Jedna epizoda nového seriálu má vyjít v průměru na 58 milionů dolarů, což je skoro čtyřnásobek ceny posledních dílů Hry o trůny.

Jak skutečně bude Pán prstenů: Prsteny moci vypadat, se diváci přesvědčí už 2. září, kdy exkluzivně na Prime Video dorazí první díl. Další epizody mají vycházet co týden.

lotr-amazon3

Foto: Amazon Studios

Morfydd Clarková jako Galadriel v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci od Amazonu

lotr-amazon4

Foto: Amazon Studios

Maxim Baldry jako Isildur v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci od Amazonu