reMarkable: tablet, který zvládne dokonale napodobit papírový povrch pro čtení i psaní

remarkabletop
0Zobrazit komentáře

V minulosti už jsme mnohokrát slyšeli o tom, že se na trhu objeví různé alternativy běžných tabletů, které chtějí napodobit ten pocit, kdy v ruce držíte reálnou knihu nebo papír (tzv. e-ink). Ve většině případů se to ovšem nepovedlo a u asi nejrozšířenejší alternativy v podobě Amazon Kindle šlo zase o limitované funkce – tedy víceméně pouze o čtení jako takové.

Magnus Wanberg z Norska si tak řekl, že to změní. Vytvořil se svým týmem koncept paper tabletu s názvem reMarkable, který na první pohled vypadá docela obdobně jako zmíněný Kindle, s tím rozdílem, že speciální displej a povrch dokáže ještě lépe napodobit samotný papír. A to nejen pro čtení knih a dalšího obsahu, ale i pro ruční psaní nebo kreslení.

rozhlastop

Přečtěte si takéPlatforma Mobilní rozhlas zbavuje české obce závislosti na vývěskách a starých zařízeníchPlatforma Mobilní rozhlas zbavuje české obce závislosti na vývěskách a starých zařízeních

K tomu slouží speciální tužka, která reaguje až na 2048 různých stupňů přítlaku a patentovaný povrch displeje s nulovým zpožděním při záznamu pohybu a přítlaku. Knihy a další soubory lze pak v mnoha formátech přenášet pomocí speciální mobilní nebo desktopové aplikace, případně propojit s cloudem a synchronizovat mezi zařízeními.

remarkable

Celý tablet váží jen 350 gramů, obsahuje 10,3″ displej s rozlišením 1872 x 1404, Wi-Fi, 8GB vnitří paměť, která vystačí až na 100 tisíc stran knížek, a 3000 mAh baterii, která se dobíjí pomocí Micro USB. Tablet pak lze předobjednat za dočasnou cenu 429 dolarů, tedy asi 10 913 korun, s tím, že v ceně je zároveň tužka, obal a poštovné. Zasílat by se mělo v září tohoto roku a klasická retailová cena se dostane lehce nad hranici 700 dolarů, respektive 17 800 korun.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym